۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 84105668
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ روز تعطیلی سراسری در لبنان به دلیل کرونا

تهران-ایرنا-شورای عالی دفاع لبنان به ریاست میشل عون رئیس‌جمهوری روز سه‌شنبه و برای مهار شیوع بیماری کرونا از ۱۴ نوامبر (۲۴ آبان) به مدت ۱۵ روز تعطیلی سراسری در این کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، این شورا که در کاخ ریاست جمهوری در بعبدا برگزار شد، هدف از این تعطیلی سراسری را کنترل و کند کردن شیوع بیماری خطرناک کرونا و حمایت از کادر پزشکی عنوان کرد.

این شورا تصمیم گرفت که برای کنترل و مهار ویروس کرونا از ۱۴ نوامبر (۲۴ آبان) تا ۲۹ نوامبر (۹ آذر) تعطیلی سراسری در لبنان اعلام کند که البته ‌ فرودگاه‌ها و برخی از بخش‌های ضروری شامل این تعطیلی نمی‌شوند.

عون در ابتدای نشست این شورا گفت: اوضاع ناشی از شیوع بیماری همه‌گیر کرونا بسیار خطرناک شده است و همین مسئله اتخاذ تدابیر لازم برای مهار و کاستن از عواقب آن را ضروری کرده تا مراکز و نهادهای پزشکی و بهداشتند بهتر به وظیفه خود برای درمان مبتلایان عمل کنند.

رئیس‌جمهوری لبنان گفت: برای کنترل این بیماری شهروندان باید با تدابیری که اتخاذ خواهد شد همراهی کنند و دستورالعمل‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت کنند.

وزارت بهداشت لبنان دیروز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۹۵۳۵۵ تن رسیده که ۷۳۲ تن از آن ها جان خود را از دست دادند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =