درمان بیمار کووید ۱۹ در خراسان شمالی۲۰۰ میلیون ریال هزینه دارد

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: درمان هر بیمار کووید ۱۹ به‌طور میانگین ۲۰۰ میلیون ریال هزینه دارد و به همین علت باید به حوزه‌های بهداشت و پیشگیری توجه بیشتری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد برادران روز سه شنبه در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت: هزینه در حوزه های بهداشت و پیشگیری موجب کاهش هزینه های بخش درمان می شود.

وی بر افزایش نظارت ها در حوزه مبارزه با قاچاق احتمالی دارو، واکسن و اقلام پیشگیری از کرونا در سطح استان تاکید کرد.

 برادران گفت: داروخانه ها و واحدهای صنفی رسمی و دارای مجوز مورد اطمینان مردم هستند و باید محصولات استاندارد ارائه دهند.

وی بر افزایش فرهنگ سازی در حوزه های اجتماعی و سلامت استان تاکید کرد و افزود: حوزه سلامت با جان مردم سر و کار دارد و ارائه محصولات غیر استاندارد و تاریخ گذشته در داروخانه ها پذیرفتنی و قابل بخشش نیست و نظارت ها در این حوزه باید افزایش یابد.

برادران تشکیل گشت های نظارت مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل تعزیرات برای بازدید از داروخانه ها را الزامی دانست و گفت: برای بازدید و نظارت اگر کمبود نیرویی وجود دارد اعلام شود تا با کمک دستگاه های اجرایی و سایر ارکان حاکمیت در استان این مشکل را برطرف کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی امروز هشدار داد: اگر مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه باشند روزهای سختی پیش رو خواهیم داشت و در آینده‌ای نزدیک شمار فوتی‌های استان ۲ رقمی خواهد شد.

دکتر سیداحمد هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون شمار بیماران بستری کرونا در استان به حدی افزایش یافته است که بعضا در یک روز شاهد بستری ۷۸ نفر نیز بوده ایم.

استان خراسان شمالی از ابتدای مردادماه گرفتار وضعیت قرمز کرونایی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها