کنترل وضعیت وخیم کرونا در ایلام نیازمند احساس مسوولیت همگانی است

ایلام - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری ایلام با بیان اینکه وضعیت استان در زمینه کرونا بسیار وخیم و نگران کننده است، افزود: کنترل شرایط موجود نیازمند احساس مسوولیت همگانی است.

آیت قیصربیگی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز بجای دنبال مقصر گشتن همه باید دنبال مجاب کردن مردم و اقناع افکار عمومی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ جان همدیگر باشیم.

وی با قدردانی از تلاش و دغدغه ارزشمند اصحاب رسانه، ادامه داد: در شرایط کنونی لازم است با همگرایی بیشتر در راستای مبارزه با کرونا همقدم شویم.

وی اظهار داشت: اینکه نوک پیکان همه مشکلات امروز بطرف استاندار و یا مسوولی گرفته شود، تنها پاک کردن صورت مسئله است چرا که امروز همه ما به عنوان یک شهروند، یک رسانه ای و یک مدیر باید احساس مسوولیت داشته باشیم تا در این شرایط حساس به نقش اجتماعی خود عمل و هر کدام به سهم خود در جهت بهبود اوضاع به همدیگر کمک کنیم.

قیصربیگی گفت: در موضوع کرونا ایلام تابع تصمیمات و قوانین کشوری به ویژه در بحث مهم کرونا است و هر تصمیمی در ستاد استانی کرونا برای اجرا نیازمند مجوز از ستاد ملی است.

وی ادامه داد: استاندار بعنوان رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا دغدغه سلامت مردم را دارد و در جلسات مختلف نسبت به کرونا همواره هشدار داده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری ایلام بیان کرد: شاید امروز راحت ترین و ایمن ترین کار برای مسوولان و کارمندان نشستن در خانه باشد اما آنها در میدان جنگ و خط مقدم رویارویی با کرونا هستند و تاکنون بیش از ۶ هزار نفر از آنها زخم خورده این ویروس مرگبار شده اند.

قیصربیگی با ذکر اینکه هر شهروند باید وظیفه خود را برای کنترل کرونا ایفا کند، افزود: یکی از دستورهای ستاد کرونا لغو مراسم های شادی و عزا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که در بین مردم به خوبی رعایت نمی شود.

وی گفت: شرایط به گونه ای نیست که برای هر خانه یک مامور بگذاریم و با استفاده از قوه قهریه مردم را به زور مجاب کنیم که در مراسمات شرکت نکنند و پروتکل‌ها را رعایت کرده و یا سفر نروند.

وی تاکید کرد: امروز در وسط بحران به جای کمک به هم دنبال مقصر نگردیم، بلکه بجای متهم کردن دیگران در این شرایط اضطرار راهی برای مجاب کردن منطقی مردم در رعایت دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی پیدا کنیم.

قیصربیگی یادآور شد: اگرچه سهم رسانه در پرداختن به مسوولیت اجتماعی افراد و اقناع افکار عمومی در رعایت دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها