۱۰۰ نوع وسیله توانبخشی برای دانش‌آموزان استثنایی تامین می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به آغاز طرح نهضت توان افزایی در کشور گفت: در قالب این طرح ۱۰۰ نوع وسیله توانبخشی و کمک آموزشی برای دانش‌آموزان مدارس استثنایی تامین می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدجواد حسینی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نهضت توان افزایی در راستای شناسایی و تامین مجموعه وسیله ورزشی، آموزشی و توانبخشی که دانش آموزان با نیاز ویژه نیازدارند، اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس بررسی‌های انجام شده ۱۰۵ نوع دستگاه توانبخشی، ورزشی و کمک آموزشی برای دانش‌آموزان استثنایی در کشور مورد نیاز است، افزود: برای تهیه این وسایل ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۵۰ درصد آن از سوی بنیاد برکت و ۵۰ درصد باقیمانده نیز از منابع بانکی تامین می‌شود.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اضافه کرد: سهم استان کردستان از این میزان ۱۵ میلیارد تومان است که ۵۰ درصد آن را تامین خواهیم کرد و ۵۰ درصد دیگر با مشارکت استان یا بانک‌ها تامین می‌شود.

وی یادآور شد: اولین بانکی که اعتبار در اختیار ما قرار داد بانک ملت با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان بود که آن را به تکمیل مدرسه‌ای در شهرستان مریوان اختصاص دادیم.

حسینی تاکید کرد: برای اجرای این طرح بانک‌ها، شرکت‌های دولتی و خصوصی، اصناف، اشخاص حقیقی و حقوقی  و خیران مدرسه‌ساز می‌توانند به کمک آموزش و پرورش استثنایی بیایند.

وی ابراز امیدواری کرد، با انجام تعهدات داده شده بتوانیم سهم خود را در زمینه عدالت آموزشی انجام دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =