قول رییس ستاد اجرایی امام(ره) برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل تا پایان سال

تهران - ایرنا - رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه از ابتدای سال تا به امروز ۱۵۰ هزار شغل با استفاده از ظرفیت ۳۵ هزار طرح به بهره‌برداری رسیده، گفت: قول می‌دهیم تا پایان سال به وعده‌ای که داده‌ایم، عمل و ۳۰۰ هزار شغل را با استفاده از ظرفیت ۱۰۰ هزار طرح ایجاد کنیم.

به گزارش ایرنا از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، محمد مخبر روز سه شنبه در مراسم برگزاری شکرانه بهره‌برداری از ۱۵۰ هزار شغل که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه در نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شد، با بیان اینکه با ایجاد این ۱۵۰ هزار شغل، ۱۷ درصد از گوشت قرمز کشور یعنی ۲۶ هزار تن و ۹ هزار تن گوشت سفید تأمین می‌شود، افزود: با فعالیت‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از واردات بسیاری از محصولات جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث پیشرفت و تفاوت پیشرفت با توسعه را مطرح کرده‌اند اما متاسفانه در کشور به مسائلی که ایشان مطرح می‌کنند، سطحی نگاه می‌شود و نگاه عمقی نداریم.

مخبر تاکید کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی توجه نکنیم، آسیب‌های جدی بوجود خواهد آمد.

وی با تأکید بر مسئله عدالت افزود: مشخصه یک نظام اسلامی، برقراری عدالت است؛ همه فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در راستای برقراری عدالت است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه اساسی‌ترین مسئله در زمینه عدالت، عدالت اقتصادی است، تصریح کرد: اگر عدالت اقتصادی در جامعه حاکم نشود، با وجود اجرای دیگر مولفه‌های عدالت در جامعه، با مشکل مواجه می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: در مسائل اقتصادی دو نوع محدودیت یعنی محدودیت در منابع و محدودیت در مدیریت وجود دارد اما زمانیکه به مردم وصل می‌شویم، هر دو محدودیت رفع می‌شوند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با مهم خواندن اشتغال خرد و خانوادگی، یادآور شد: ۹۸ درصد از بنگاه‌های کشورهای در حال توسعه با اشتغال خرد و خانوادگی مرتبط است.

مخبر تاکید کرد: اگر ظرفیت‌های لازم به وجود بیاید، این آمادگی را در کشورمی‌بینم که هر سال ۱ میلیون اشتغال خرد و جدید ایجاد شود.

وی با مهم دانستن موضوع دانش‌بنیان، افزود: پیش‌بینی شده تا دو سال دیگر، ۶۰ درصد اقتصاد در اختیار اقتصاد دیجیتال قرار بگیرد؛ ابزار اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و سخت‌افزار نیست بلکه ابزار مهم این اقتصاد، نخبگان و مردم هستند.

در بخش دیگری از این مراسم در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با چهار استان، بخش هایی از طرح‌های اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) معرفی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =