مه‌ولات در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار مه‌ولات با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و اعلام وضعیت قرمز در این شهرستان، بر لزوم استفاده از توان و ظرفیت بسیج و سپاه برای مهار بیماری کووید ۱۹ تاکید کرد.

مسعود رنجبر روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی بین بخشی برای مهار بیماری کووید ۱۹ با بیان اینکه کارکنان شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات در خط اول مبارزه با کرونا زحمات بسیار متحمل شده‌اند، افزود: همکاری نیروهای بسیج و سپاه با مدافعان سلامت برای کنترل ویروس کرونا قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه در شرایط حساس فعلی مردم باید علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک را نیز جدی بگیرند ادامه داد: بزگترین منکر را افرادی انجام می‌دهند که نسبت به ویروس کرونا علم و آگاهی دارند اما توصیه‌های بهداشتی را جدی نمی‌گیرند.

فرماندار مه‌ولات گفت: نیاز است با استفاده از توان و ظرفیت بسیج، به اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران نیز برای مقابله با کووید ۱۹ اطلاع‌رسانی بیشتر صورت گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه مه‌ولات نیز با بیان اینکه خدمات سپاه برای مقابله با ویروس کرونا، افزایش می‌یابد گفت: تعامل نیروهای بسیج و سپاه با کادر بهداشت و درمان برای تهیه اقلام بهداشتی و تداوم خدمت رسانی به مردم روز به روز افزایش می‌یابد و این کمک‌ها تا شکست کرونا تداوم دارد.

سرهنگ پاسدار مهدی اسماعیل‌زاده افزود: با توجه به شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا، بسیج جامعه پزشکی در قالب برپایی گروه‌های جهادی نسبت به شناسایی افراد مبتلا به کرونا و معرفی به مراکز بهداشتی و تخصصی، تهیه بسته های کمک معیشتی برای خانواده‌های نیازمند، خدمات پرستاری فرد در منزل و رفع موانع شغلی کارگران و هماهنگی با کارفرمایان طی چند روز آینده اقدام خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج تا غلبه کامل بر بیماری کووید ۱۹ و بازگشت شرایط عادی، در صحنه مشارکت آماده هرگونه همکاری و کمک هستند ادامه داد: تهیه بسته‌های کمک معیشتی و توزیع آن بین آسیب دیدگان از ویروس کرونا که برگرفته از تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی است به طور جدی در دستور کار است و برای تحقق این مهم از تمام ظرفیت‌ها و امکانات به شکل مطلوب استفاده می‌شود.

نماینده شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات نیز بر لزوم هماهنگی بین بخشی دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا و یاری رساندن به شهروندان تاکید کرد و گفت: پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مستلزم همکاری اقشار مختلف مردم است و کارکنان شبکه بهداشت و درمان و سپاه پاسداران این شهرستان تا مهار کامل بیماری کووید ۱۹، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کنند.

محمد ملازاده با بیان اینکه با فرسایشی شدن روند مبارزه با ویروس کرونا، توان و انرژی مدافعان سلامت نیز کاهش یافته است، افزود: تنها راه مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ همراهی با کادر درمان در رعایت کامل و مداوم دستورالعمل‌های بهداشتی است.

مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی و درمانی به مردم ارایه می‌دهند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌کند.

فیض‌آباد مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری مه‌ولات در ۲۱۲ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۷۰۳ هزار و ۲۸۸ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۳۰ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =