۱۶۰ میلیارد ریال وام برای توسعه روستایی آذربایجان‌غربی اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه دهیاران عمران و آبادانی روستاها را باید بیش از پیش مورد توجه قرار دهند، گفت: چهار هزارمیلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به مناطق روستایی کشور تخصیص یافته که سهم استان از این تسهیلات ۱۶۰ میلیارد ریال است.

آیدین رحمانی روز سه‌شنبه در نشست مشورتی دهیاران آذربایجان غربی افزود: فرمانداران استان باید پیگیر جذب و دریافت سهمیه خود باشند و بیشترین میزان مورد نیاز را در این خصوص جذب کنند.

وی اضافه کرد: سقف تسهیلات در نظر گرفته شده برای روستاییان در آذربایجان غربی از ۱۰۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافته که فرصت خوبی برای توسعه روستایی به شمار می رود.

وی اضافه کرد: با توجه به این که یک‌سوم جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند، نباید از هیچ تلاشی برای توسعه مناطق روستایی دریغ کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: دهیاران باید به‌دنبال ایجاد درآمد پایدار برای تامین بخشی از هزینه‌های خود باشند.

رحمانی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید در حوزه گازرسانی، آب و فاضلاب، برق، راه و دیگر موارد رفاهی اقدامات ارزنده‌ای صورت گرفته است که این اقدامات ادامه دارد.

وی با اشاره به اراده دولت، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌ها و مسوولان در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، عنوان کرد: وظیفه اصلی دستگاه‌های اجرایی جلوگیری از شروع عملیات غیرمجاز است، بنابراین نباید ساخت و ساز تمام و پس از آن به فکر راه چاره بود و ساخت و سازهای خارج از محدوده روستاها بر عهده مدیریت شهری است.

وی با تاکیدد به برخورد جدی با زمین‌خواران و ویلاسازان در اراضی توسط دولت و دستگاه قضایی، اظهار داشت: از مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده تخلفات موارد را به دستگاه‌های مربوطه گزارش دهند و در همین راستا ساخت و ساز در کوه سیر ارومیه به هیچ وجه قابل قبول نیست و تنها طرح جامع گردشگری در این مکان مطالعه و عملیاتی می‌شود.

در این جلسه که همزمان به صورت ویدیو کنفرانس با سایر شهرستان‌های آذربایجان غربی برگزار شد، دهیاران نظرات و پیشنهادات خود را با مسئولان استانی در میان گذاشتند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۵.۴ درصد در مناطق شهری سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =