ترازوهای غیرقانونی از چرخه داد و ستد تهران خارج می‌شود

تهران-ایرنا -اداره‌کل استاندارد استان تهران اعلام کرد: وسایل سنجش و توزین غیرقانونی از چرخه داد و ستد عمومی تهران خارج می شوند.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روابط‌ عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، مدیرکل این نهاد صبح امروز سه شنبه در جلسه‌ای، با انجمن صنفی کارفرمائی تولیدکنندگان وسایل سنجش و توزین، تفاهم‌نامه امضا کرد.

براساس این تفاهم‌نامه که به امضای محمودرضا طاهری، مدیرکل استاندارد تهران و اکبری‌راد، رئیس انجمن صنفی کارفرمائی تولیدکنندگان وسایل سنجش و توزین رسید، مقرر شد، در راستای ایجاد بستری برای ارتقای کیفیت، استانداردسازی و بهبود اجرای استانداردهای ملی در حوزه وسایل سنجش و توزین در استان تهران اقدامات موثری شود.

بر این اساس، طرفین ضمن تأکید بر افزایش همکاری‌های دوجانبه، نسبت به ایجاد شرایط لازم جهت مثمر و همسو بودن اقدامات برای رسیدن به اهداف مورد نظر توافق نموده؛ و درخصوص کنترل وسایل سنجش و توزین نیز، گشت‌های مشترکی با سایر مراجع ذیصلاح انجام و طرحی برای جمع‌آوری وسایل سنجش و توزین غیرقانونی اجرا خواهدشد.

همچنین مقرر شد با برگزاری جلسات مشترک تخصصی مستمر، در خصوص مشکلات و معضلات موجود در حوزه وسایل سنجش و توزین، راهکارهای مناسب در جهت رفع مشکلات ارائه و شرایط مطلوب در حوزه وسایل سنجش و توزین ایجاد شود.

از ابتدای سال تاکنون، ۲۴هزار مورد بازرسی از وسایل توزین توسط بازرسان استاندارد انجام شده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =