نیکوخصال: با کمک وزارت ورزش بخشی از بدهی فیده پرداخت شد

تهران- ایرنا- سرپرست فدراسیون شطرنج، گفت: وزارت ورزش و جوانان کمک‌های لازم برای پرداخت بدهی‌ به فدراسیون جهانی را انجام داد تا بخشی از این بدهی‌ را پرداخت کنیم.

به گزارش ایرنا؛ «فرهاد نیکوخصال» در پایان مجمع سالیانه فدراسیون شطرنج که امروز (سه‌شنبه) برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ انتظار بود که رییس جدید فدراسیون این مجمع را برگزار کند که به خاطر شیوع ویروس کرونا این امر محقق نشد و فدراسیون همچنان با سرپرست اداره می‌شود. 

وی گذری بر احتمال تعلیق فدراسیون شطرنج زد و گفت: اخبار موثقی در این زمینه منتشر نشده است. ایران جزو کشورهای تاثیرگذار در شطرنج دنیاست و بعید می‌دانم که تعلیق شویم. البته ما در هر شرایطی طبق اصول و شرایط فرهنگی خودمان حرکت کنیم. ضمن اینکه فاصله شطرنج‌بازهای ما با ورزشکاران رژیم صهیونیست زیاد و احتمال برخورد با آنان ضعیف به‌نظر می‌رسد. 

سرپرست فدراسیون شطرنج با اشاره به بدهی این فدراسیون به فیده، گفت: وزارت ورزش و جوانان برای پرداخت این بدهی کمک‌های لازم را انجام داده است و بر همین اساس چند هفته قبل مبلغ ۱۰ هزار یورو از این بدهی را پرداخت کردیم و تا پایان سال نیز بخش دیگری از این بدهی را پرداخت خواهیم کرد.

 نیکوخصال این را هم گفت که پرداخت حقوق هفت میلیون تومانی به مهرداد پهلوان زاده رییس سابق فدراسیون به عنوان مشاور صحت ندارد و هر کس که این قرارداد را منتشر کرده بی‌اخلاقی کرده است. به تخصص پهلوان‌زاده نیاز داشتیم و از او خواهش کردیم که به ما کمک کند و او هم پذیرفت. بر همین اساس قراردادی نوشتیم و یک رقم پرداختی معمولی را در این قرارداد آوردیم. 

او درباره تعدیل نیرو به بهانه کمبود بودجه نیز افزود: موضوع تعدیل نیرو را بر اساس دو مقوله کمبود بودجه و همچنین کیفی سازی انجام دادیم. در واقع برخی از جابجایی‌ها به دلیل نامطلوب بودن عملکرد کارمندان بود. باید به عملکرد نیروها هم نگاه شود. به عنوان مثال می‌گویم هنوز نام کسی که از ایران مهاجرت کرده و آنجا علیه ما موضع‌گیری می کند در سایت فدراسیون وجود دارد، اگر این کم کاری روابط عمومی نیست کم کاری کدام بخش می‌تواند باشد. 

 سرپرست فدراسیون شطرنج در پاسخ به این سوال که آیا عزل و نصب‌ها در دوره سرپرستی‌اش در این فدراسیون زیاد بوده است یا نه، گفت: از همان ابتدا نیز قرار بود این تعدیل نیرو و جابجایی به دلیل عدم ارائه کیفیت مناسبت صورت بگیرد. تصورم این بود که انتخابات زود برگزار خواهد شد اما متاسفانه این شرایط مهیا نشد. باید این را بگویم که در این جابجایی‌ها هیچ تصمیمات شخصی و مغرضانه‌ای وجود نداشته است.

نیکوخصال درباره ادامه فعالیت شادی پریدر به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات در پست نایب رییسی زنان و اینکه شائبه‌هایی در این باره مطرح می‌شود عنوان کرد: پریدر از سال‌های گذشته به عنوان کارمند فدراسیون فعالیت می‌کرده است. زمانی که مراسم معارفه من در فدراسیون انجام شد به پهلوان‌زاده گفتم که یک فرد مورد وثوق را به من معرفی بکند و او نیز پریدر را معرفی کرد. حضور او در فدراسیون منع قانونی ندارد اما هیچ کسی حق ندارد از ظرفیت‌های فدراسیون در مسیر انتخابات استفاده کند و ما اجازه این کار را نمی‌دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =