۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84105608
۳ نفر

برچسب‌ها

کاروان سرمایه‌گذاری به صورت مجازی در قم برگزار می‌شود

قم - ایرنا - سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: کاروان سرمایه گذاری در ۲۲ آبان ماه به صورت مجازی در قم برگزار می شود.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم جواد غلام پور  ضمن اعلام حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از کسب و کارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات و شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های این حوزه اظهار داشت: کاروان سرمایه گذاری توسط ۱۰۰ استارتاپ و شتاب دهنده صدران و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق پژوهش و فناوری کریمه، پارک علم و فناوری استان برگزار خواهد شد.

غلام پور افزود: موسسه دانش‌بنیان برکت، موسسه اسلامی هنر، پلتفرم باسلام و دانشگاه ادیان و مذاهب را نیز از دیگر دست اندرکاران برگزاری این کاروان هستند تا بتوانند با سرمایه‌گذاری درست، پشتیبانی و راهبری مستمر تیم های حاضر را به موفقیت برسانند.

وی در ادامه افزود: در این رویداد نماینده شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ملی از جمله ۱۰۰ استارتاپ، خانه نوآوری، صندوق سرمایه‌گذاری اجوتک و صندوق سرمایه‌گذاری شناسا نیز حضور دارند تا بتوانند به صورت مشترک بر روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

غلام­ پور همچنین گفت: تیم‌های استارتاپی استان از سوی داوران و سرمایه‌گذاران کشوری در این رویداد بررسی خواهند شد.

سرپرست ارتباطات قم با اشاره به نخستین تجربه برگزاری سرمایه گذاری به صورت مجازی تصریح کرد: مزیت های برگزاری غیر حضوری این رویداد فناورانه کاهش آمد و شدها و هزینه‌های مربوط است‌ از این رو امیدواریم فناوران و شرکت های دانش بنیان و سایر مخاطبان از این کاروان استقبال نموده و سرمایه گذاران بومی بتوانند ایده های خود را عرضه کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون با انواع طرح ها نظیر ایران کارفا و ایران نوآفرین توانسته تسهیلات و حمایت های بسیاری را در راستای تقویت و توسعه کسب و کارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات و استارتاپها ارایه دهد.

غلام پور افزود: بسته تسهیلاتی ۱۰۰ میلیارد ریالی  به کسب و کارهای نوپا دارای اپلیکیشن و بازی های موبایلی، کسب و کارهای غیر نوپا، واحدهای صنفی، حمایت از توسعه پلتفرم های ارائه خدمات و عرضه کنندگان محصول بر بستر پلتفرم های مبتنی بر فناوری اطلاعات، برگزیدگان رویدادهای نوآوری، ایجاد و توسعه شتاب دهنده های تخصصی و ایجاد و توسعه صندوق های جسورانه پرداخت خواهد شد./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =