۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84105587
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش‌آموزان خلخالی در کنکور امسال درخشیدند

اردبیل _ ایرنا _ مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: افزایش آمار پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های دولتی حاکی از درخشش قابل توجه دانش‌آموزان و داوطلبان این منطقه در آزمون کنکور سراسری امسال است.

رضا محمدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار اولیه دانش‌آموزان پذیرفته شده آزمون امسال کنکور در دانشگاه‌های دولتی و در رشته‌های پزشکی و فنی و مهندسی حاکی از رشد قابل توجه پذیرفته‌شدگان می‌باشد.

وی اظهارداشت: بر اساس اعلام نتایج آزمون سراسری کنکور امسال ۱۶۰ نفر از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون موفق به قبولی در رشته‌های پزشکی ،دندانپزشکی ،داروسازی ،پرستاری و مامایی و رشته‌های فنی و مهندسی دانشگاه‌های دولتی شده‌اند.

او گفت: از این تعداد ۹ نفر در رشته پزشکی ، چهار۴ نفر در رشته دندانپزشکی ،۱۷ نفر در رشته داروسازی ،۲ نفر دامپزشکی ،۲۰ نفر در رشته‌های پرستاری و مامایی ، ۵۰ نفر در رشته‌های فنی و مهندسی و ۱۷ نفر در دانشگاه فرهنگیان موفق به ورود به دانشگاه‌های دولتی امسال شدند.

وی تشریح کرد: علاوه بر موفقیت دانش‌آموزان خلخال در آزمون کنکور منطقه آموزش و پرورش موفق به کسب رتبه نخست استان اردبیل به مدت هفت سال پیاپی در نتایج آزمون‌های نهایی امتحانات خردادماه امسال شد.

مدیر آموزش و پرورش خلخال با بیان اینکه در سه سال گذشته رتبه استانی کنکور خلخال با ۶ پله صعود از رتبه یازدهم به پنجم استانی رشدکرده است، افزود: دانش‌آموزان پسر این منطقه در کنکور سال گذشته نیز رتبه برتر استان اردبیل را در پنج رشته تحصیلی کسب کردند.

مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: در آزمون سال گذشته علاوه بر دانش‌آموزان پایه دوازدهم که ۱۷۹ نفر موفق به راه‌یابی به دانشگاه‌های دولتی در پنج رشته تحصیلی شدند، ۲۵۷ نفر نیز با سوابق تحصیلی موفق به برگزیده شدن در سطح دانشگاه‌های کشور شدند و در مجموع ۴۳۶ نفر به مراکز آموزش عالی دولتی کشور راه یافتند.

او گفت: با تغییر منطقه‌بندی کنکور خلخال از منطقه ۲ به ۳ در سال ۹۷ پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های دولتی ۱۰۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش داشت و آمار قبول‌شدگان سال ۹۸ این منطقه نیز رشد ۳۵ درصدی نسبت به سال ۹۷ داشته وبا توجه به نتایج مطلوب  کسب شده امسال از این آزمون رشد امسال آمار قبول‌شدگان نسبت به سال قبل نیز قابل توجه خواهد بود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =