محدودیت کاری کرونایی برای مشاغل غیرضرور در قم آغاز شد

قم - ایرنا -معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار قم گفت: از امروز ۲۰ آبان به مدت یک ماه طرح محدودیت ساعت کاری برای گروه های شغلی غیر ضروری ( ۲ تا ۴) در قم اجرایی می شود.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی استانداری قم بیژن سلیمان پور با اشاره به روند صعودی و نگران کننده شیوع ویروس کرونا در روزها و هفته های اخیر اظهار داشت: متاسفانه آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در اکثر نقاط کشور و استان قم به طور چشمگیری رو به افزایش است.

سلیمان پور به تمهیدات اتخاذ شده برای کنترل شتاب این ویروس اشاره و تصریح کرد: برابر مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مقرر گردید ممنوعیت ها و محدودیت های یکماهه جدیدی از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه برای فعالیت اصناف و مشاغل غیر ضرور در مراکز استان ها و شهرهای پرجمعیت از جمله قم اعمال شود.

سخنگوی ستاد کرونای قم با بیان این که برابر این تصمیم، پایان کار گروه های شغلی ۲ تا ۴ در قم ساعت ۱۸ خواهد بود افزود: هماهنگی های لازم با اتاق اصناف و اتحادیه ها برای اجرای شایسته این طرح انجام گرفته است و با خاطیان برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی همچنین با قدردانی از همکاری خوب مردم و مجموعه اصناف در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: امیدواریم با استمرار این همکاری ها و اجرایی شدن تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا، شاهد رسیدن به شرایط مطلوب در مدیریت و کنترل این بیماری باشیم.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =