افتتاح ایستگاه‌ دوچرخه هوشمند  و پارک‌ های بهارستان و آرین

کیش- ایرنا- در ادامه مجموعه برنامه‌های ویژه روز کیش،‌ ایستگاه‌ دوچرخه هوشمند در این جزیره افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این ایستگاه،‌ مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی مدیرعامل و جمعی از مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند. 

از ویژگی های این دوچرخه تکنولوژی می توان به ساخت،کیفیت و فناوری نو و مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا، از جمله بدون زنجیر، ترمز دیسکی و تکنولوژی شفت درایو و بدنه آلومینیومی آن اشاره کرد.

در گام نخست ایستگاه هوشمند با ٢٥٠ دوچرخه اشتراکی به منظور تسهیل در ارائه خدمات گردشگری به مسافران و ساکنین جزیره کیش فعالیت خود را آغاز کردند و تا پایان سال این ایستگاه تا تعداد ٧٠٠ دوچرخه هوشمند توسعه داده خواهد شد.همچنین بدنه آلومینیوم موجب کاهش خوردگی در آب و هوای کیش و جلوگیری از خرابی و دوچرخه سواری راحت برای مشتریان می شود.

تعرفه ارائه خدمات به صورت پلکانی در نظر گرفته شده و برای هر نیم ساعت ۱۰ هزار تومان، یک ساعت ۱۵ هزار تومان، یک ساعت و نیم ۲۰ هزار تومان تعریف شده است و به زودی تعرفه حق اشتراک سه روزه هفتگی، ماهانه و سالانه در جهت کاهش هزینه های کیشوندان و گردشگران ارائه خواهد شد که در این تعرفه ها تخفیف ویژه نیز در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است در این پلتفرم کاربر می تواند با استفاده از اپلیکیشن تجهیزات دوچرخه ها و سایر وسایل حمل و نقل پاک در اپلیکیشن با انتخاب هر کدام و اسکن "کیو آر" کد قفل هوشمند آن را باز و سفر پاک خود را آغاز کند هزینه سفر از محل کیف پول یا به صورت آنلاین دریافت می شود و در پایان سفر پس از بستن قفل هوشمند انتخاب دکمه پایان سفر مشتری به پایان می رسد.

افتتاح پارک‌های بهارستان و آرین 

در ادامه برنامه‌های ویژه روز گیش پارک‌های بهارستان و آرین نیز به بهره‌برداری رسیدند. 

 پارک بهارستان با کاشت ٦٦ درخت و ٤٠١ اصله درختچه، ٣١٢ پرچین و کاشت پوششی٥٠٠ متر مربع و پارک آرین با کاشت ٨٥ اصله درخت،١٣٠ اصله درختچه ، ٧٥ متر پرچین،٣١٠٠متر پوششی پذیرای عموم مردم و گردشگران است.

گفتنی است .فضاهای بازی کودکان و امکانات ورزشی و مسیرهای پیاده مناسب در چارچوب الزامات طراحی های پارک های محلی تامین شده است و پیش بینی می شود با توجه به تراکم جمعیتی و نیاز این مناطق؛ بتواند بخش عمده ای از نیاز ساکنین این منطقه را برطرف کند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =