محکومیت قاچاقچیان آذربایجان‌غربی از ۴ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی با اشاره به تلاش‌های موثر در امر مبارزه با قاچاق، گفت: میزان محکومیت قاچاقچیان در استان به چهارهزار و ۲۸۷ میلیارد ریال رسیده که نشان‌دهنده جدیت در مقابله با این معضل است.

محمد اقوامی روز سه‌شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان محکومیت پس از رسیدگی به سه هزار و  ۲۹۶ پرونده مربوط به قاچاق استان علیه این سودجویان صادر شده‌است.

وی اضافه کرد: از جمله مهمترین اقلام قاچاق کشف شده می توان به پوشاک شامل سیگار و مواد دخانی، لباس، روسری، طاقه های پارچه، سوخت، مواد خوراکی، احشام و لوازم آرایشی بهداشتی اشاره کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی ادامه داد: شعبه‌های تعزیرات حکومتی با حساسیت بسیار زیاد، پرونده‌های قاچاق را مورد رسیدگی قرار می‌دهد و از ابتدای امسال هر هفته به‌طور متوسط نزدیک به ۱۰۰ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته‌است.

وی با اشاره به ورود سه‌هزار و ۳۴۰ پرونده به شعبه‌های تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی طی سال جاری، بیان کرد: حدود ۹۹ درصد از این تعداد در شعبه‌های استانی رسیدگی شده‌است.

اقوامی تاکید کرد: علاوه بر صدور جرایم قابل توجه به قاچاقچیان، اقلام قاچاق نیز به نفع دولت مصادره شده‌است.

اداره‌کل تعزیرات حکومتی مسوول رسیدگی به پرونده‌های قاچاق، تخلف‌های مربوط به کالا و ارز و بخش بهداشت و درمان است و سالانه بیش از ۱۰ هزار مورد پرونده این سه بخش در آذربایجان‌غربی رسیدگی می‌شود.

آذربایجان غربی با ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور، یکی از استان های درگیر با معضل قاچاق در کشور به شمار می رود و قاچاق اقلام مختلف از جمله سیگار، لباس، سوخت و ارز از جمله مهمترین اقلام کشف شده در این بخش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =