کرونا با ۱۵ فوتی در کرمانشاه رکورد دیگری زد

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از رکورد دیگری در زمینه کرونا این بار در فوت روزانه براثر ابتلا به این بیماری در استان خبر داد و گفت: کووید ۱۹ در در ۲۴ ساعت گذشته جان ۱۵ کرمانشاهی دیگر را گرفت.

«مهدی محمدی» روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: از این تعداد چهار نفر در شهرستان کرمانشاه، چهار نفر شهرستان اسلام آبادغرب، ۲ نفر شهرستان سنقر، ۲ نفر شهرستان گیلانغرب، یک نفر شهرستان هرسین، یک نفر شهرستان صحنه و یک نفر در شهرستان ثلاث باباجانی جان خود را از دست دادند.

او مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا از ابتدای شیوع اپیدمی تاکنون را ۹۹۶ نفر اعلام کرد.

وی در ادامه گفت: در شبانه‌روز گذشته ۱۱۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۱۶ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

او اضافه کرد: همچنین در این مدت ۲۵۲ بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در کرمانشاه بستری و ۱۸۴ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

محمدی افزود: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۹هزار و ۷۷۱ بیمار با علایم بیماری کرونا در استان کرمانشاه بستری و ۱۷ هزار و ۵۷۰ از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

به گفته او، هم اکنون هزار و ۲۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۸ بیمارستان آموزشی و غیرآموزشی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی دارد که اکنون بیماران کرونایی در بیمارستان‌های «گلستان»، «فارابی» و «شهدا» بستری هستند.

اکنون بیش از سه هزار و ۲۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که از این تعداد حدود هزار و ۲۰۰ تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

فوت ۴۵۳ کرونایی در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۴۵۳ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته و شناسایی ۱۰ هزار و ۳۳۹ بیمار جدید در کشور خبر داد.

دکتر سیماسادات لاری همچنین افزود: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

او گفت: استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط