چهار پاساژ در سنندج پلمب شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: درب چهار پاساژ در سنندج بدلیل بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی در سه روز گذشته بسته و توسط گروه نظارت پلمب شدند.

به گزارش ایرنا، آرزو فلاحی روز سه‌شنبه در گفت و گوی خبری به پلمب چهار پاساژ، سه چایخانه و قلیان سرا در سنندج اشاره کرد و افزود: در همین مدت ۶۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته نیز در این شهر کشف و ضبط شد.

وی  اظهار داشت: در جریان این اقدامات نظارتی، ۲۶ اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی برای مراکز خاطی جهت رفع مشکلات و اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی صادر و تعداد ۱۹ مورد از اخطاریه‌های صادر شده گذشته نیز مورد پیگیری قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: در سه روز گذشته اعمال حساسیت ویژه در راستای نظارت بر فعالیت و خدمات ادارات بخصوص صنوف مختلف روند افزایشی و چشگیری داشته و بازرسی بر رعایت ۱۰۰ درصدی از سوی مراکز با دقت انجام شده است.

فلاحی یادآور شد: در مدت زمان یاد شده ۱۰ اکیپ از ۱۰۸ مرکز تهیه و توزیع و عرضه مواد خوراکی، آشامیدنی، بهداشتی و تعدادی دیگر از پاساژهای سطح شهر سنندج بازرسی و بر کار آنان نظارت داشته‌اند.

وی گفت: در ابن مدت، تعداد ۱۲ مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ توسط متصدیان مربوطه بررسی و موضوع به صورت حضوری مورد پیگیری لازم قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: در این مدت پنج مکان نیز صلاحیت ارائه خدمات به مردم را دریافت کرده و سه مورد نان خبازی‌های سنندج  نیز برای تعیین میزان نمک استفاده شده، تست جوش شیرین و تعداد ۲۸ مورد مواد غذائی در مراکز غذای آماده، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها جهت تایید سلامت مواد مذکور مورد نمونه برداری قرار گرفته است.

فلاحی به روند نظارت و پیگیری بر اقدامات بهبود آب شرب سنندج اشاره کرد و افزود: در طی همین مدت کارشناسان بهداشت محیط این مرکز از ۳۳ نقطه شهر سنندج آب شرب مصرفی را با هدف تایید سلامت، نمونه برداری کرده و تعداد ۷۰ مورد تست کلرسنجی را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه در طی همین مدت کارشناسان سلامت محیط بر ۲۷ مورد تغسیل و تدفین اموات در آرامستان بهشت محمدی نظارت کامل داشتند، یادآور شد: در راستای اعزام اجساد به شهرستان‌ها و روستاهای هم جوار با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نظارت صورت گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: کارشناسان مذکور نسبت به آموزش بازماندگان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم برگزاری مراسم ختم و همچنین پیگیری گزارشات مردمی در برگزاری مراسم‌ ختم و عروسی در شهر و روستا اقدام کرده‌اند.

فلاحی با اشاره به اینکه طی سه روز گذشته  تعداد ۴۱۴ مورد تست کرونا در مراکز ۱۶ ساعته سرپایی انجام شده است، اضافه کرد:  نظارت بر فعالیت و ضدعفونی و گند زدایی مراکز ۱۶ ساعته و منتخب هر روزه توسط کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت سنندج صورت می‌گیرد.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۶۹۲ هزار و ۹۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =