پمپاژ یأس و ناامیدی، سیاست اصلی دشمن در جنگ نرم با ملت ایران است

زنجان – ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز دشمن در جنگ نرم علیه ملت ایران، پمپاژ یأس و ناامیدی و دامن زدن به بی اعتمادی و سرخوردگی نسبت به آینده را جزو سیاست های اصلی و راهبردی خود قرار داده است.

سعید اوحدی روز سه شنبه در آیین امضای تفاهم نامه تامین زمین برای ساخت مسکن ایثارگران در زنجان افزود: امروز کشورها تلاش می کنند هر کدام خود را در ویژگی هایی همچون اقتدار اقتصادی، اقتدار سیاسی، اقتدار تسلیحاتی و نظامی مطرح کنند ولی " اقتدار معنوی" که رهبر معظم انقلاب آن را طرح فرمودند، ریشه و اساس پایداری و استقامت و ماندگاری یک جامعه می شود.

وی ادامه داد: در دهه اخیر دنیای استکبار با پشتیبانی و همکاری صهیونیست ها رویکرد خود را به زیر سلطه بردن ایران تغییر داده و در این راستا وارد یک جنگ تمام عیار با عنوان جنگ نرم شده اند.

اوحدی گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی ۲۶ کشور دنیا تمام سلاح های پیشرفته خود را برای جنگ سخت آوردند و در اختیار دشمن بعثی گذاشتند و جسم و جان عزیزان ما را هدف قرار دادند و چون شکست خوردند به سمت جنگ نرم روی آوردند چرا که دیدند با جنگ سخت نمی شود از پس ملت ایران برآیند.

وی با بیان اینکه سلاح جنگ نرم با جنگ سرد متفاوت است، گفت: امروز دشمن پمپاژ یأس و نا امیدی را به عنوان سیاست اصلی خود مد نظر قرار داده  و دامن زدن به بی اعتمادی و سرخوردگی نسبت به آینده در کشور را جزو سیاست هاسی راهبردی خود تعریف کرده است.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه دشمنان در زمان حاضر همه ظرفیت های فرهنگی خود را برای ضربه زدن به ملت ایران به  کار گرفته اند، افزود: فعالیت ۳۶۰ کانال فارسی زبان که برای هیچ کشوری سابقه ندارد، برای این است تا روح و روان مردم ایران را بمباران کنند.

وی افزود: دشمن در کنار جنگ نرم، سخت ترین تحریم ها را نیز به ملت ما تحمیل کرده است، به طوری که داروهای مورد استفاده جازنبازان و قطع نخایی ها را از ما دریغ کرده اند.

اوحدی با بیان اینکه ریشه اقتدار معنوی، فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: اگر امروز دشمن به این جمع بندی رسیده است که هیچ گزینه نظامی علیه ملت ایران نداشته باشد، این از برکت اقتدار معنوی این ملت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حل مسائل جامعه ایثارگری از مهم ترین اولویت ها و دغدغه ها برشمرد و گفت: با عزم و اراده ای که در بخش های مختلف وجود دارد، اعتقاد داریم مشکل مسکن جامعه ایثارگری در استان ها حل می شود.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است در ۲۲ بهمن امسال، در ۲۲ استان عملیات اجرایی احداث واحدهای مسکونی جامعه ایثارگران شروع شود، گفت: با پشتیبانی وزارت راه و شهرسازی در تامین زمین ها و بانک مرکزی در تامین وام برای ساخت واحدهای مسکونی جامعه ایثارگری، امیدواریم اجرای طرح ها در موعد تعیین شده به سرانجام برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =