زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر از ایثارگران آذربایجان‌شرقی در حوزه گردشگری فراهم می‌شود

تبریز-ایرنا- زمینه اشتغال تعداد ۶۰۰ نفر از جامعه ایثارگری آذربایجان شرقی با امضای تفاهم نامه ای بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان فراهم می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی روز سه شنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه بر تعامل و همکاری متقابل دستگاه ها و سازمان های مختلف استان با بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در ایجاد اشتغال پایدار جامعه ایثارگری تاکید کرد.

عباس پورحسن هدف اصلی از تفاهم نامه فوق را کمک به تأمین اشتغال ایثارگران جویای کار و کوشش مضاعف برای دستیابی به اهداف تفاهم‌نامه مادر بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با استانداری آذربایجان شرقی دانست و اظهار داشت: اطلاع ‌رسانی و شناسایی ایثارگران متقاضی و واجد شرایط بهره‌مندی از خدمات، هدایت شغلی و ارائه خدمات مشاوره شغلی، حمایت از ایثارگران در سپری کردن دوره‌های فنی، مهارتی و تخصصی و هدایت و راهنمایی ایثارگران جهت استفاده از ظرفیت‌های اعتباری و مالی از جمله اهداف دیگر این تفاهم نامه است.

وی توسعه فعالیت‌ها و طرح‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، حمایت از برگزاری نمایشگاه‌های ملی، بین‌المللی و سراسری صنایع ‌دستی و ایجاد بازارچه‌های دائمی و موقت صنایع ‌دستی؛ همکاری در تعمیق فرهنگی و تربیتی فعالیت‌های اردویی و راهیان نور ایثارگران را از مفاد این تفاهم‌نامه برشمرد.

پورحسن یکی از مفاد تفاهم نامه فوق را ساماندهی گلزار شهدای وادی رحمت تبریز بیان و اضافه کرد: با همکاری هر دو دستگاه مزبور در تلاشیم تا گلزار شهدای تبریز در فهرست آثار ملی ثبت شود و در این خصوص اقداماتی چون شناسایی، مستندسازی و تهیه و تدوین پرونده گلزار شهدا انجام شده است.

وی با بیان اینکه بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان حفاظت و مرمت از موزه شهدا و ارائه راهکارهای مناسب و اصولی در حفظ آثار تاریخی و هنری بنیاد بسیار مثمر ثمر خواهد بود، گفت: سه کارگروه با عنوان اشتغال، گلزار شهدا و اسناد شهدا با همکاری هر دو مجموعه تشکیل و انجام اقدامات لازم در خصوص اجرایی شدن تفاهم نامه در دستور کار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم از قرارگیری ثبت مزار و گلزارهای شهدای استان در دستور کار میراث فرهنگی خبر داد و افزود: اهداف جامع این تفاهم‌نامه براساس ظرفیت‌های دو دستگاه بررسی و اجرایی می شود.

احمد حمزه زاده همچنین از واگذاری کمپ‌های گردشگری منتخب احداث‌ شده به ایثارگران با همکاری ادارات کل میراث فرهنگی و بنیاد شهید خبرداد و اظهار داشت: در راستای پیشبرد اهداف توسعه موزه شهدای تبریز، بازدیدهای دوره‌ای برای بررسی و نظارت روند عملیاتی توسط متخصصان امور موزه‌ای استان به ‌صورت مستمر در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =