بازگشت به سالوادور و مرور خاطره ای تلخ/ ایران و بوسنی با پنج بازمانده

تهران- ایرنا- تیم های ملی ایران و بوسنی بعد از حدود ۶ سال بار دیگر به مصاف هم می روند؛ آخرین جدال آنها در جام جهانی ۲۰۱۴ بود.

به گزارش ایرنا، ایران یک امتیازی بود و هنوز شانس صعود داشت ولی بوسنی به واسطه باخت در ۲ بازی ابتدایی و شرایط جدول دیگر بختی برای رسیدن به دور یک هشتم نهایی نداشت. مسابقه در ورزشگاه فونته نووای شهر سالوادور به انجام می رسید و حدود ۴۸ هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند.

بوسنی در دقیقه ۲۳ با شوت از راه دور ادین ژکو به گل رسید. نیمه اول با همین نتیجه به اتمام رسید. در نیمه دوم این میرالم پیانیچ بود که در دقیقه ۵۹ توانست فاصله را ۲ برابر کند. در ادامه حملات تیم ملی شدت گرفت و سرانجام رضا قوچان نژاد در دقیقه ۸۲ یکی از گل ها را جبران کرد. می رفتیم که امیدوار شویم اما ورشاجویچ در دقیقه ۸۳ آب پاکی را روی دستمان ریخت و آن مسابقه با برتری سه بر یک مردان سافت سوشیچ تمام شد تا بوسنی به اولین و تنها برد خود در جام جهانی دست پیدا کند.

حالا که ایران و بوسنی بعد از ۶ سال قرار است به مصاف هم بروند نگاهی به نفرات ۲ تیم انداختیم. در ترکیب بوسنی میرالم پیانیچ و سئاد کولاشیناتس در آن دیدار به صورت کامل بازی کردند و ادین ویشجا در دقیقه ۸۵ وارد زمین شد. این سه نفر در بازی پیش رو هم شرایط بازی مقابل ایران را دارند. در ترکیب ما هم احسان حاج صفی که حالا کاپیتان تیم ملی شده در بازی جام جهانی ۶۳ دقیقه بازی کرد و کریم انصاری فرد نیز در دقیقه ۶۸ وارد زمین شد. این ۲ نفر هم بازماندگان ایران هستند که می توانند بار دیگر به مصاف بوسنی بروند.

بازی بوسنی و ایران در روز ۲۲ آبان ماه در شهر سارایوو به انجام خواهد رسید. این دومین بازی تدارکاتی تیم ملی زیر نظر دراگان اسکوچیچ خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha