دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی در هر جایگاهی قاطعانه برخورد می‌کند

قزوین - ایرنا - رئیس کل دادگستری قزوین گفت: دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی در هر جایگاهی قاطعانه برخورد می‌کند و در پرداختن به پرونده‌های اقتصادی اهل تسامح و مدارا نیست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام نورالله قدرتی روز سه شنبه در ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین، اظهار داشت: سال جهش تولید سال بسیار سرنوشت سازی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حرکت نظام جمهوری اسلامی به سمت استقلال اقتصادی است و باید برای رسیدن به این مهم تلاش ویژه ای کرد.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و مشارکت و همراهی حداکثری مردم در عرصه های مختلف، کشورمان به استقلال سیاسی دست یافته است و امروز باید توجه به این موضوع در حوزه اقتصادی نیز در اولویت قرار بگیرد.

این مسوول گفت: شعار مردم در انقلاب اسلامی "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی" بود که باید این مهم در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به شکل شایسته تحقق یابد.

رییس کل دادگستری قزوین اظهار داشت: در طول ۴۰ سال اخیر دشمنان تلاش گسترده ای را برای نابودی انقلاب اسلامی انجام داده اند ولی همواره با ایستادگی و مقاومت و تلاش جوانان این کشور روبرو شده و به اهداف خود دست نیافته اند.

قدرتی با اشاره به دیگر ابعاد استقلال اظهار داشت: استقلال نظامی موضوعی است که به برکت هشت سال جنگ تحمیلی و اقدامات علمی و تحقیقاتی پس از آن بدان دست یافته ایم به طوری که امروز حتی می توانیم بسیاری از تجهیزات نظامی را به کشورهای دنیا صادر کنیم.

وی با اشاره به استقلال فرهنگی نیز، اظهار داشت: از اوایل شکل گیری جریان انقلاب اسلامی پایه های فرهنگی محکم در این انقلاب وجود داشت و با وجود تمامی دشمنی ها و تهاجم های فرهنگی انجام شده همچنان موضوعات و مفاهیم فرهنگی ایرانی و اسلامی در دنیا می درخشد.

این مسوول در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: امروز دشمنان به موضوعات اقتصادی امید بسته اند و  به ویژه در سال های اخیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی را علیه میهن اسلامی به راه انداخته اند و به دنبال فشار حداکثری بر مردم و مسوولان هستند که امیدواریم با تلاش ها و مجاهدت های اقتصادی مردم و مسوولان این توطئه هم خنثی شود.

رییس کل دادگستری قزوین با اشاره به اینکه پایه اصلی مشکلات اقتصادی در درون کشور است، اضافه کرد: در زمینه رسیدن به استقلال اقتصادی تمامی دستگاه ها به ویژه مجلس شورای اسلامی در زمینه اصلاح قوانین و به روز رسانی آن باید اقدامات لازم را انجام دهند تا بدین وسیله مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذران اقتصادی کاهش یابد.

قدرتی با اشاره به اینکه برخی از افراد خواسته و ناخواسته به دنبال استقلال اقتصادی کشور نیستند، اظهار داشت: اصلاح قوانین و مقررات بساط بسیاری از دلالان و افراد سود جو در زمینه اقتصاد را از بین می برد و به همین دلیل این افراد در مسیر استقلال اقتصادی سنگ اندازی می کنند که باید برای این موضوع هم تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به استقلال اقتصادی دارد و باید با تدابیر مسوولان فارغ از نگاه های جناحی توجه به این موضوع نهادینه شود، افزود: باید برنامه ای در راستای استقلال اقتصادی پایه گذاری شود که تا سالیان متمادی مسوولان مجبور به اجرای آن باشند.

این مسوول همچنین خاطرنشان کرد: تولید ملی باید تقویت شود و هر مانعی که سر راه تولیدکنندگان وجود دارد باید از بین برود و هر کدام از قوه ها سهم خود را در این زمینه انجام دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها