۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 84105494
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ حلقه چاه غیرمجاز در خلخال مسدود شد

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره امور آب خلخال از انسداد ۱۵ حلقه چاه غیرمجاز در مناطق مختلف این شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا ، رضا شمس روز سه‌شنبه افزود: با انسداد و پرکردن ۱۵ حلقه چاه غیرمجاز در نقاط مختلف شهرستان خلخال برآورد می‌شود ۲۵۰ هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه‌جویی شود.

وی با اشاره به انسداد ۲ حلقه چاه غیرمجاز در روستای سنجد شهرستان خلخال در آبان ماه بیان کرد: این چاه‌ها با همکاری عوامل گشت و بازرسی نیروی انتظامی و با اخذ دستور قضایی مسدود شدند.

وی همچنین با تشریح به آزادسازی ۲ هزار مترمربع از تصرفات مسیل منتهی به شاهرودچای در روزهای اخیر گفت: بعد از صدور اخطاریه به متصرفان و عدم همکاری آنها اداره آب اقدام به اخذ دستور قضایی کرد و علیرغم مقاومت متصرفان با همکاری قابل تقدیر عوامل نیروی انتظامی شاهرود رفع تصرف شد.

مدیر امور منابع آب خلخال از تداوم نظارت و بازرسی از مسیل ها و حریم و بستر رودخانه‌ها خبرداد و اظهارداشت: امسال تاکنون حدود ۹ هکتار از بستر رودخانه‌ها در نقاط مختلف شهرستان خلخال آزادسازی و لایروبی شده است.

شمس از همکاری و مساعدت مقامات قضایی و همچنین فرماندهی و ماموران انتظامی شهرستان خلخال در همراهی و همکاری اداره منابع آب و در اجرای احکام قضایی و نیز اجرای عملیات انسداد چاه‌ها و آزادسازی مسیل‌ها و حریم و بستر رودخانه‌ها قدردانی کرد.

شهرستان خلخال با ۹۵ هزار نفر جمعیت در ۱۰۵ کیلومتری جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =