۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84105456
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز خدمات جامع سلامت امیریه افتتاح شد

سمنان- ایرنا- مرکز خدمات جامع سلامت امیریه دامغان با صرف اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، روز سه‌شنبه با حضور مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان در حاشیه آیین افتتاح به ایرنا اظهار داشت: ساخت و تجهیز مرکز خدمات جامع سلامت شهر امیریه دامغان با کمک خیر حوزه بهداشت و درمان، زنده یاد نرگس خاتم ساز خرمی و اعتبارهای ملی انجام شده است.

بهراد پورمحمدی اضافه کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۵۸۰ مترمربع با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ساخته شده است.

وی ادامه داد: این مرکز دارای خدمات جامع سلامت، آزمایشگاه، سرایداری و خانه پزشک است.

پورمحمدی خاطر نشان کرد: خدمات این مرکز شامل پزشک عمومی، مامایی، خدمات پرستاری، بهداشت خانواده، دندانپزشکی، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، واکسیناسیون، مبارزه با بیماری ها، خدمات روانشناسی و روانشناختی، آزمایشگاه و داروخانه‌ است.

وی اضافه کرد: در این مرکز اقدام های لازم برای مبارزه با بیماری‌های واگیردار و غیرواگیر و سالک انجام می‌شود که در خصوص درمان افراد مبتلا به سالک، کرایوتراپی نیز در این مرکز در دستور کار قرار دارد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان گفت: چهار طرح بهداشت و درمان شهرستان شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز جامع سلامت، خانه پزشک و مراکز آموزش بهورز در سطح شهرها و مناطق روستایی دامغان در حال احداث است.

جمعیت زیر پوشش مرکز افتتاح شده ۲ هزار و ۹۰۰ نفر از افراد محلی است.

شهرستان دامغان دارای یک بیمارستان دولتی، یک کلینک تخصصی ویژه، ۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت و ۳۲ خانه بهداشت روستایی است و ۳۰۰ پرستار در حوزه پرستاری، بهیاری، فوریت های پزشکی، اتاق عمل و هوشبری فعالیت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha