وبینار آشنایی با تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا برگزار می شود

تهران- ایرنا- وبینار آشنایی با موافقت نامه موقت تجارت آزاد بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌ جمهوری یکشنبه آینده ۲۵ آبان ‌ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سهراب آسا مدیر امور بین‌الملل صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص این وبینار گفت: موافقتنامه موقت تجارت آزاد بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا که با همت سازمان توسعه تجارت در مرحله‌ اجرایی ‌شدن قرار گرفته است، نخستین گام برای گسترش تجارت و همگرایی اقتصادی بین ایران و اوراسیا خواهد بود.

وی افزود هدف اصلی این وبینات تشکیل یک منطقه بزرگ تجارت آزاد بین ایران و اوراسیا، گسترش بیشتر روابط متقابل بین طرف‌ها بر پایه اعتماد متقابل، شفافیت و تسهیل تجاری، ایجاد شرایط مناسب برای تشدید همگرایی بین اعضا در نظام تجارت چندجانبه و همکاری میان طرف‌های این موافقت نامه است.

مدیر امور بین‌الملل صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشانکرد: موضوعات این دوره شامل معرفی اتحادیه اقتصادی اوراسیا، تشریح تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا با ایران، تشریح موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، آشنایی با نحوه صدور و تأیید گواهی مبدا در ایران، آشنایی با حقوق صادرکنندگان و واردکنندگان و بایدها و نبایدهای ورود به بازار اوراسیا خواهد بود.

آسا با تاکید بر ظرفیت‌های بالای بازار اوراسیا برای شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه همکاری‌های فناورانه، گفت: در راستای همکاری‌های مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی با سازمان توسعه تجارت و به منظور تشریح ظرفیت‌های موافقت نامه موقت تجارت آزاد بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، وبیناری برای آشنایی شرکت‌های دانش‌بنیان جهت ورود به این بازار و فراهم شدن فرصت‌های صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان شرکت‌های دانش‌ بنیان ایرانی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این نشست ابعاد مختلف موافقتنامه توسط میرهادی سیدی، مشاور امور بین‌الملل و موافقتنامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت تشریح خواهد شد.
وی یادآور شد: شرکت‌های دانش‌بنیان علاقه‌مند به شرکت در این رویداد می‌توانند برای حضور به آدرس https://online.inif.ir/ch/eurasia مراجعه کنند.
 کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا شامل کشورهای روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha