معرفی فیلم‌های ایرانی جشنواره پارسی

تهران- ایرنا- فیلم‌های سینمایی حاضر در بخش اصلی نهمین جشنواره جهانی فیلم پارسی معرفی شدند.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا، فیلم‌های سینمایی پسر- مادر ساخته مهناز محمدی، گورکن به کارگردانی کاظم مولایی، پری به کارگردانی سیامک اعتمادی، مسخره‌باز ساخته همایون غنی‌زاده و کشتارگاه  به کارگردانی عباس امینی برای دریافت تندیس غزال طلایی بهترین فیلم رقابت می‌کنند.

همچنین امسال مستندهای واکس چه؟ (کامران حیدری) و سایه‌های بی‌خورشید (مهرداد اسکویی) در بخش نمایش‌های ویژه این دوره روی پرده می‌روند.

نهمین جشنواره جهانی فیلم پارسی به صورت آنلاین و حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سیدنی برگزار می‌شود. تماشای فیلم‌ها به شکل آنلاین فقط برای سینمادوستان استرالیایی امکان پذیر است.

در نهمین جشنواره جهانی فیلم پارسی که به دبیری امین پلنگی برگزار می‌شود، فیلم‌های بلند و کوتاه فارسی زبان از سراسر دنیا نمایش داده می‌شوند.

به گزارش ایرنا ، جشنواره جهانی فیلم پارسی به میزبانی کشور استرالیا همه ساله با حضور فیلم‌های بلند و کوتاه فارسی زبان از سراسر دنیا نمایش داده می‌شوند. پس از نمایش تمامی فیلم های شرکتت کننده در این جشنواره ، آثار توسط داوران ارزیابی و در نهایت منتخبین تندیس غزال طلایی بهترین فیلم فیلم را پس از این رقابت دریافت می کنند.

از جمهوری اسلامی ایران نیز همه ساله آثار مختلفی در این جشنواره حضور می بایند که خوشبختانه همواره موفق به دریافت تندیس منتخب را از آن خود کرده اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha