سامانه جامع مزیت سنجی شغلی در کرمان راه اندازی شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان از راه اندازی سامانه ملی جامع مزیت سنجی شغلی در راستای راهگشایی کارآفرینان کرمانی خبر داد.

به گزارش ایرنا، یحیی صادقی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح ملی مزیت سنجی شغلی باهدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های شغلی شهرستان‌های استان با بهره گیری از جدیدترین روش‌های علمی راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد: در این طرح فهرست ۵۰ شغل دارای مزیت در هر شهرستان بر اساس بوم منطقه، مشخصات آب و هوایی، توان و ظرفیت سرزمین، ویژگی‌های اقتصادی و اجتماعی و موقعیت جغرافیایی رتبه‌بندی شده تا نقشه راه مناسبی جهت شروع یا توسعه کسب‌وکارهای مناسب برای علاقه‌مندان و کارآفرینان این شهرستان‌ها باشد.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان اظهار داشت: در این سامانه جامع در هر رسته کسب‌وکارهای رایج به ترتیب اولویت مشخص‌شده و در تحلیل مشاغل موجود، مشاغل قابل توسعه و مشاغلی که هنوز در شهرستان راه‌اندازی نشده و پتانسیل ایجاد آن‌ها در شهرستان وجود دارد نیز اشاره‌ شده است.

وی افزود: کسب‌وکارهای دارای مزیت در رسته‌های شغلی مختلف همچون صنعت، خدمات، صنایع‌دستی، صنایع غذایی، باغداری، طیور، دامداری، صنایع تبدیلی و تکمیلی، زراعت و شیلات در این سامانه به تفکیک هر شهرستان اولویت‌بندی شده است.

صادقی گفت: کارآفرینان فعالان کسب‌وکار و دستگاه‌های اجرائی استان کرمان می‌توانند مزیت‌های شغلی شهرستان‌های استان را از طریق سامانه «مزیت سنجی شغلی» کمیته امداد به آدرس www.maziyatjob.emdad.ir استخراج کنند.

وی تاکید کرد: در این سامانه مزیت سنجی و اولویت‌بندی کسب‌وکارهای موجود در هر شهرستان بر مبنای یک روش تحقیق انجام‌شده و در این روش تحقیق، یک شناسنامه برای هر شهرستان و یک شناسنامه برای هر کسب‌وکار تدوین‌شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =