۴۰ شرکت دانش‌بنیان در پهنه نوآوری دانشگاه اصفهان مستقر شد

اصفهان- ایرنا- رییس دانشگاه اصفهان از استقرار بیش از ۴۰ شرکت دانش‌بنیان در نخستین ساختمان پهنه نوآوری این دانشگاه خبر داد و گفت: استقبال خوبی از سوی واحدهای فناور برای مستقر شدن در این ناحیه صورت گرفت و تعداد آنها رو به افزایش است.

پهنه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان در مساحت ۳۲ هکتار شامل مراکز رشد و نوآوری، کارآفرینی و بازی‌های رایانه‌ای، صنایع سرگرمی، کریدور دانش و شتاب‌دهنده‌های صنایع خلاق، بهمن سال ۹۸ افتتاح شد.

هوشنگ طالبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته نخستین ساختمان پهنه نوآوری دانشگاه اصفهان با کمک معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و حمایت مالی آن افتتاح شد و تا کنون بیش از ۴۰ شرکت دانش بنیان و واحد فناور در آن مستقر و فعال شدند.

وی با تاکید بر اینکه تقاضای بسیار زیادی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها (نوپا) در این پهنه وجود دارد، اظهارداشت: در حال بررسی این درخواست‌ها هستیم و آنها در ساختمان‌های دوم و سوم پهنه نوآوری این دانشگاه مستقر خواهند شد.

طالبی با بیان اینکه پهنه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان در اختیار بخش‌های مختلف برای توسعه علم و فناوری قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: دومین ساختمان این ناحیه که دانشکده قدیم زمین‌شناسی بود در حال بازسازی و آماده‌سازی است و تا پایان آبان امسال افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بازسازی ساختمان علوم و فناوری‌های سابق دانشگاه با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری آغاز شد، افزود: این مجموعه به عنوان ساختمان سوم پهنه نوآوری دانشگاه برای پذیرش شرکت‌های دانش بنیان آماده می شود.

رییس دانشگاه اصفهان گفت: پهنه نوآوری با هدف گسترش ارتباط دانشگاه با جامعه و حرکت به سمت نسل چهارم دانشگاه‌ها یعنی " جامعه‌ محور "  ایجاد شد و فضای مناسبی را برای نزدیک تر شدن دانشجویان و استادان به جامعه و رفع نیازها و مشکلات آنها فراهم می کند.

طالبی با بیان اینکه تا کنون کمتر از ۲۰ درصد پهنه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان بهره برداری شده است، اضافه کرد: ۸۰ درصد آن در ماه‌های آتی افتتاح می‌شود.

نسل اول دانشگاه‌ها، آموزش محور، نسل دوم پژوهش‌محور و نسل سوم، کارآفرین بودند.

پهنه نوآوری دانشگاه اصفهان از درب شمالی دانشگاه تا پایان محدوده دانشکده‌های قدیم زمین‌شناسی و علوم یک سابق به وسعت ۳۲ هکتار را دربر می‌گیرد و این مکان در واقع، هسته اولیه شکل‌گیری دانشگاه است که اکنون رسالت جدیدی را برای توسعه شهری و جامعه بر عهده دارد.

دانشگاه اصفهان با حدود ۷۰ سال قدمت بعنوان دانشگاه جامع و مادر استان اصفهان دارای حدود ۱۵ هزار دانشجو و ۶۶۰ عضو هیات علمی و یکی از دانشگاه‌های برتر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =