پرداخت کمک هزینه ازدواج به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی غیرحضوری شد

تهران - ایرنا - معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از پرداخت غیرحضوری کمک هزینه ازدواج به بیمه‌شدگان این سازمان خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب اظهار داشت: در راستای بهینه سازی فرآیندها با رویکرد کاهش مراجعات، افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان، توسعه خدمات دیجیتال و غیرحضوری با بهره‌گیری از بانک‌های اطلاعاتی و باتوجه به برقراری ارتباط با سازمان ثبت احوال کشور زمینه پرداخت کمک هزینه ازدواج به عنوان اولین سرویس کاملا غیرحضوری، راه‌اندازی شد.

وی افزود: بر این اساس، شناسایی بیمه‌شدگان حائز شرایط ماده (۸۵) قانون تامین اجتماعی و فرآیندهای مربوط به ثبت مشخصات، انجام محاسبات، صدور اسناد و ارسال به اداره کل امور مالی در سامانه متمرکز تعهدات کوتاه مدت برای واجدین شرایط که دارای شماره حساب و شماره تلفن همراه معتبر در سیستم هستند، در پایان هرماه به صورت هوشمند و بدون نیاز به مراجعه بیمه‌شده به واحد اجرایی صورت می‌پذیرد و مراتب نیز از طریق پیامک به بیمه‌شده اعلام می‌شود.

قریب ادامه داد: علاوه بر شیوه نامبرده، امکان ثبت اطلاعات مربوط به ازدواج توسط بیمه‌شده از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir نیز فراهم است.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: متقاضیانی که با وجود تکمیل اطلاعات شماره حساب و شماره تلفن همراه در سامانه خدمات غیرحضوری، در پایان ماه مربوطه، پیامک ثبت کمک هزینه ازدواج را دریافت نمی‌کنند، می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی مذکور از مسیر منوی بیمه شدگان‏‏/ حمایت‌های کوتاه‌مدت‏‏/ درخواست کمک هزینه ازدواج، از علت عدم دریافت کمک هزینه ازدواج مطلع و در صورت اعتراض با ثبت درخواست پشتیبانی و بارگذاری تصاویر عقدنامه و صفحه ازدواج شناسنامه از طریق منوی «افزودن تصاویر جدید» نسبت به ارائه درخواست و پیگیری های مربوطه اقدام کنند.

طرح ۳۰۷۰، ارائه ۳۰ خدمت به صورت غیرحضوری برای کاهش ۷۰ میلیون مراجعه به واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی است که روز گذشته (دوشنبه ۱۹آبان) آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز روز گذشته در خصوص پرداخت کمک هزینه ازدواج که سبب حذف مراجعات حضوری بیمه‌شدگان (زن ومرد) جهت درخواست واخذ این کمک هزینه می‌شود، گفته بود: تبادل اطلاعات با سامانه ثبت احوال کشور وارسال ازدواج‌های ثبت شده، به صورت آنلاین برای تامین اجتماعی ارسال و با دریافت پیام و احراز شرایط توسط سازمان، کمک هزینه ازدواج (همان روز) به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =