۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 84105407
۰ نفر

برچسب‌ها

محدودیت‌های کرونا در سلسله تشدید شد

خرم‌آباد - ایرنا -‌ سرپرست فرمانداری سلسله گفت: محدودیت‌های عمومی مقابله با کرونا به ویژه نسبت به برگزاری مراسم عزا و عروسی در این شهرستان تشدید شده است.‌

افشین ترکارانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:‌ شیوه‌نامه جدید ممانعت از برگزاری مراسم عروسی و عزا در شهرستان تدوین و بر اساس آن سختگیری در این خصوص تشدید شده است.

وی اظهار داشت: برگزاری عروسی به صورت خانوادگی، بسیار محدود و تنها با حضور خانواده عروس و داماد مجاز است در غیر اینصورت مراسم لغو می شود و با بازداشت فوری برگزارکنندگان، علیه آنان اعلام جرم خواهد شد.

وی تاکید کرد:‌ هیچیک از گلفروشی ها حق تزیین ماشین عروس را ندارند و سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نیز از پیرایش عروس و داماد منع شده اند بنابراین تمامی گلفروشی ها و آرایشگاه های زنانه سلسله روز پنجشنبه و جمعه هفته جاری (۲۲ و ۲۳ آبان ماه) مجاز به فعالیت نیستند و در غیر اینصورت پروانه فعالیت آنها لغو خواهد شد.

سرپرست فرمانداری سلسه گفت: حضور گروه های موسیقی در عروسی و مداحان در مراسم عزاداری ممنوع است و دهیاران موظف هستند برگزاری مراسم روستایی را از قبل به بخشداران مربوطه اعلام نمایند.

ترکارانی افزود: جواز دفن در صورتی توسط پزشکی قانونی شهرستان صادر می شود که بستگان درجه یک متوفی با مراجعه به فرمانداری نسبت به ارایه تعهد کتبی مبنی بر برگزار نشدن مراسم عمومی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: خودروهای شرکت کننده در کاروان های عروسی و عزا یا پارک شده در حاشیه آرامستان های سلسله نیز از ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

ترکارانی اظهار داشت: از اقشار مختلف مردم درخواست می شود در صورت مشاهده برگزاری هرگونه مراسم، مراتب را به شماره  ۰۹۱۶۰۸۶۸۰۲۴ و ۰۹۱۶۸۶۱۲۴۵۷ اعلام کنند تا اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت جامعه انجام و با متخلفان برخورد شود.

۴۶ هزار و ۱۹۰ لرستانی تا ۱۷ آبان به کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۹۱۷ نفر جان باخته‌اند و وضعیت استان از نظر شیوع ویروس قرمز است.

پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار و ادارات همچنان برقرار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =