یک واحد آپارتمان با نیت آزادی زندانیان زن در خراسان شمالی وقف شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: بتازگی برای نخستین بار، یک واحد آپارتمان به ارزش هشت میلیارد ریال برای آزادی زندانیان زن جرایم غیرعمد در این استان وقف شد.

حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای طرح آزادی زندانیان زن جرایم غیرعمد در این اداره از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده است که در این پیوند، زینب حشمتی بانوی واقف نیکوکار واحد مسکونی خود را به همین منظور وقف کرد.

وی افزود: از آغاز شروع این طرح تاکنون ۱۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان با پرداخت بیش از ۴۰۰ میلیون ریال از محل کمک خیرین که توسط اوقاف جمع آوری شده،  آزاد شدند.

حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی گفت: با توجه به فرهنگ سازی صورت گرفته در بین آحاد جامعه و خیران، نیات واقفان در وقف های جدید نشان می دهد که آنان نسبت به سال گذشته از لحاظ کیفیت و به روز بودن زمینه وقف ها رشد مطلوبی داشته اند.

وی مجموع وقفیات از سال گذشته تاکنون را  ۴۲ مورد دانست و گفت: با توجه به شرایط خاص کرونایی از شمار وقفیات استان در نیمه نخست امسال به نسبت سال گذشته کاسته شده است اما از لحاظ کیفیت و به روز بودن نیت وقف ها رشد مطلوبی داشته ایم.

خراسان شمالی پنج هزار و ۷۳۶ موقوفه و ۱۱هزار و ۷۳۸ رقبه دارد.

هم اکنون ۷۹ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان محبوس هستند که  ۲ درصد زندانیان این استان زن هستند.  ستاد دیه استان آزادی زنان زندانی با جرایم غیر عمد را در اولویت کاری گذاشته است.

این استان با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ در صد از آنان در روستاها سکونت دارند جزو استان های کم درآمد کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =