شوراها با انسجام به پیشرفت و توسعه کشور کمک کنند

کرج - ایرنا - رییس شورای عالی استان های کشور با اشاره به ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: این شوراها باید با انسجام ، وحدت و استفاده از اختیارت قانونی به پیشرفت و توسعه کشور کمک بیشتری کنند.

علیرضا احمدی روز سه شنبه در نشست شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان فردیس افزود: اکنون ۱۱۷ هزار نفر عضو شوراهای اسلامی روستاها و هشت هزار نفر عضو شوراهای اسلامی شهرهای کشور هستند که می توان از این ظرفیت در جهت تصمیم گیری و انتخاب مدیران اجرایی استفاده کرد.

وی بیان داشت:  شوراهای اسلامی روستاها تاکنون ازاختیارات قانونی به خوبی استفاده  نکرده اند که دلیل آن غفلت از شوراهای فرادست است.

احمدی گفت: تاکنون  قدرت حاکمیتی شوراهای فرا دست در شهرستان ها ،استان ها و بخش ها به خوبی دیده نشده  و این  امر مشکلاتی ایجاد کرده  است.

وی بیان داشت:  شورای عالی استان ها با حضور ۷۵ نماینده  در تلاش برای ارتقای جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا است .

رییس شورای عالی استان ها بیان داشت: این شورا تاکنون مکاتبه های زیادی برای رفع مشکلات مردم به دفتر رییس جمهوری، وزارتخانه ها و دستگاه های حاکمیتی ارسال کرده و پیگیر مشکلات مردم است .

وی خاطر نشان کرد: سامانه رسیدگی به تخلفات در شورای عالی استان‌ها راه اندازی شده تا تخلف اعضای شوراها در این سامانه ثبت، پیگیری و رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود زمین‌های قولنامه‌ای پرتعداد در کشور، گفت: در صدد هستیم مشکلات این زمین‌ها را رفع کنیم؛ موضوع بلاتکلیفی املاک شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز باید رسیدگی شود.

رییس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه طرح‌های تفصیلی و قوانین معماری و شهرسازی باید رسیدگی شود، گفت: در حوزه ماده پنج قانون شهرداری‌ها مشکلات متعددی داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =