اصلاح ساختار بودجه باید در لایحه بودجه سال ١۴٠٠ محقق شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاح ساختار بودجه باید امسال در لایحه سال ١۴٠٠ محقق شود و این اصلاح مستند، شفاف و قابل دسترس همه باشد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، جلسه ستاد بودجه سال ١۴٠٠ با حضور محمدباقر نوبخت، معاونان، روسای امور و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. 

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال نیز مانند سال‌گذشته، بودجه شرکت‌های دولتی به موقع به مجلس تقدیم شد که شامل گزارش 6 ماهه اول امسال و عملکرد سال گذشته بود.

نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه، متولی طرح  اصلاح ساختار بودجه است که همواره به طور جدی، آن را دنبال کرده است و امسال نیز باید در لایحه سال ١۴٠٠ معین شود به طوری که مستند و شفاف بوده و قابل دسترس برای همه باشد.

در ادامه این جلسه، تبصره ٢٠ لایحه بودجه سال آینده که شامل بندهای متعدد برای اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد دستگاه‌ها و مواردی از قیبل هزینه‌یابی خروجی‌ها، تفاهم‌نامه منعقده و هزینه کرد اعتبارات است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا ستاد رسید.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت ابتدای آبان ماه در گفت ‌گوی زنده اینستاگرام تاکید کرد که لایحه بودجه ۱۴۰۰ در زمان مقرر (۱۶ آذر ) ارائه می‌شود و با توجه به اینکه برنامه اصلاح ساختار چند سالی است که آماده شده، می‌تواند در بودجه سال آینده اعمال و تصویب شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =