روند صعودی ابتلا به کرونا در پلدختر نگران کننده است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: روند صعودی مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان نگران کننده است و با وجود این محدودیت‌ها برخی از شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

علی صفدر سیاوشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهار داشت: این شهرستان در سایه بی توجهی برخی از شهروندان با وضعیت فوق حاد و روند صعودی مبتلایان به کرونا قرار دارد.
وی افزود: بر این اساس بیمارستان پلدختر ظرفیت پذیرش بیماران را ندارد و گر چه کادر درمان توان خود را در مواجه با اپیدمی ویروس مرگبار کرونا مضاعف کرده اند اما خسته تر از همیشه چشم انتظار همکاری و مشارکت مردم در مبارزه با شیوع این ویروس منحوس هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر بیان کرد: کرونا سن و سال نمی شناسد و به هیچ کس رحم نمی کند و چه بسا خانواده های بسیاری در سایه سهل انگاری و بی توجهی داغدار از دست دادن عزیزان خود شدند از این رو همچنان به مردم توصیه می شود نسبت به ویروس کرونا سطحی نگر نباشند و خردمندانه با این ویروس مواجه برخورد کنند.

سیاوشی اضافه کرد: براین اساس همچنان از مردم درخواست می شود برای حفظ سلامت خود و عزیزان از برگزاری و شرکت در هرگونه تجمع، مراسم شادی و عزا پرهیز کنند و با کاهش ترددهای غیر ضرور با استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی با دیگران و رعایت بهداشت فردی و خود مراقبتی شیوع ویروس کرونا را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: مردم باید خود را با شرایط موجود وفق داده و با توجه به حضور بی حد و مرز ویروس ناشناخته و هزار چهره کرونا با رعایت نکته به نکته دستورالعمل های بهداشتی و خود مراقبتی در قطع زنجیره انتقال این ویروس کمک کنند.

۴۶ هزار و ۱۹۰ لرستانی تا ۱۷ آبان به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۹۱۷ نفر جان باخته‌اند و وضعیت این استان از نظر شیوع ویروس قرمز است.

پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار و ادارات همچنان برقرار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =