خلیلی: پرسپولیس مانند همیشه مدعی قهرمانی است

تهران- ایرنا- پیشکسوت سرخپوشان تهران گفت: پرسپولیس هنوز هم با خیلی از تیم‌های دیگر در لیگ فاصله دارد و مانند همیشه مدعی قهرمانی در لیگ برتر است.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس با وجود صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا با مشکلات زیادی مواجه است که عمده این مشکلات به مسائل مالی باز می‌گردد. سرخپوشان در هفته نخست لیگ برتر نتوانستند شروع خوبی در لیگ داشته باشند و تساوی بدون گل برابر سایپا هم موجب شد تا مشکلات بیش از پیش به چشم بیاید.

شرایط این روزهای سرخپوشان موجب شد تا با «محسن خلیلی» مدیر پیشین و آقای گل اسبق سرخپوشان گفت‌وگویی داشته باشیم که در زیر می‌خوانید:

این روزها مشکلات مالی بیش از پیش در پرسپولیس به چشم می‌خورد. این موضوع روی عملکرد فنی تیم می‌تواند تاثیرگذار باشد؟

در دیدار نخست برابر سایپا، فشار این مشکلات را در ساق پای بازیکنان قابل مشاهده بود و می‌توان گفت‌ که بازیکنان تحت فشار هستند.

عملکرد فنی تیم را مقابل سایپا چطور دیدید؟

بازی بدی را از پرسپولیس شاهد نبودیم. پرسپولیس بارها روی دروازه حریف موقعیت ایجاد کرد اما با عملکرد خوب دروازه‌بان سایپا مواجه شد. اما از همه مهم‌تر پرسپولیس در بازی با سایپا نشان داد که در این فصل روی شوت‌های از راه دور حساب باز کرده و این نکته بسیار خوب و مثبتی بود.

قبلا این هم مشکلات وجود داشت اما پرسپولیس همیشه موفق بود.

مشکلات باشگاه پشت نتایج خوب پنهان مانده بود. در این سال‌ها مشکلات زیادی داشته اما همیشه به خاطر نتایج خوب توجه چندانی به مشکلات نمی‌شد. الان شرایط ایده‌آلی از نظر بازیکن ندارد و در حفظ بازیکنان هم موفق نبود. مشکلات مالی هم اضافه شده و امیدوارم شرایط هر چه زودتر بهبود یابد.

از دید شما آیا مدیریت جدید باشگاه می‌تواند از پس این مشکلات بر بیاید؟

امیدوارم این تغییرات مثبت باشد. از «جعفر سمیعی» شناختی ندارم اما حضور فردی از خانواده پرسپولیس مانند «ابراهیم شکوری» نکته مثبت این تغییرات بود. باید صبور باشیم و زمان بدهیم و از مدیریت حمایت کنیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

این روزها همه از نیاز تیم به تقویت صحبت می‌کنند. از دید شما پرسپولیس در چه پست‌هایی  باید بازیکن بگیرد؟

پس از اینکه پرسپولیس «علی علیپور» که آقای گلش بود را از دست داد، «عیسی آل‌کثیر» توانست برای چند دیدار به خوبی جای علیپور را پر کند اما به خاطر یک تصمیم ناعادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) او به مدت ۶ ماه محروم شد. با احترام به تمام بازیکنانی که در پرسپولیس حضور دارند، این تیم در خط حمله نیاز مبرم به یک بازیکن دارد. از طرفی در خط دفاعی هم با توجه به جدایی «شجاع خلیل‌زاده»، پرسپولیس نیاز به بازیکن دارد چرا که سخت است که در یک فصل دشوار، با تنها ۲ مدافع میانی به کار ادامه داد.

با توجه به این شرایط، پرسپولیس می‌تواند در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شود؟

کادر فنی تمام تلاشش را کرده و توانسته با وجود تغییرات زیاد هماهنگی تیم را حفظ کند. از طرفی با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد کادر فنی از هدفش دور نشده و توانسته اهدافش را پیاده کند. پرسپولیس هنوز هم با خیلی از تیم‌های دیگر در لیگ فاصله دارد. با توجه به این موضوع هم در لیگ و هم در آسیا شرایط خوبی برای قهرمانی دارد. البته باید به نکته‌ای دیگر هم اشاره کنم. هر کسی جای یحیی گل‌محمدی بود کاسه صبرش لبریز می‌شد.

به نظر شما تفاوت لیگ امسال با سال‌های قبل در چه چیزی است؟
به نظر من در لیگی که تفکرات جدید و بین‌المللی وجود نداشته باشد، کیفیت مسابقات پایین می‌آید. فوتبال ما نیاز به تغییر تفکرات دارد و امیدوارم شرایط هر چه زودتر بهتر شود تا باشگاه‌ها بار دیگر بتوانند از مربیان و بازیکنان خارجی استفاده و پیشرفت کنند.

چه تیم‌هایی مدعی لیگ امسال هستند؟
پرسپولیس که مانند همیشه مدعی است. از طرفی فکر می‌کنم استقلال و فولاد هم شرایط خوبی داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha