کتابخانه‌های همدان یک هزار و ۵۰۰ برنامه در فضای مجازی برگزار کردند

همدان _ ایرنا _ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: امسال هفته وحدت با توجه به شیوع بیماری کرونا حدود یک هزار و ۵۰۰ برنامه در فضای مجازی در کتابخانه‌های این استان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، عاطفه زارعی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر سال با فرا رسیدن هفته وحدت ویژه‌ برنامه‌های فرهنگی کتاب محور با هدف تعمیق باورهای دینی و شناخت بیشتر اعضا با شخصیت و سیره رسول خدا در سطح ۱۱۶ کتابخانه عمومی سراسر استان برگزار می‌شود اما امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا همه برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار شد.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل اهانتی که در کشور فرانسه به پیامبر اکرم(ص) صورت گرفت برنامه‌های کتابخانه های عمومی با قوت بیشتری برگزار شد افزود: همه کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تمام تلاش خود را به کار بستند تا پیام مهربانی و صلح پیامبر اسلام را که بزرگترین معجزه‌اش کتاب است به وسیله همان کتاب به گوش همگان برسانند.

زارعی ادامه داد: در این برنامه‌ها زندگی پیامبر اکرم(ص)، رفتار و اقدامات آن حضرت به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد تا تصویری روشن و واقعی از پیامبر گرامی و دین مبین اسلام ترسیم شود.

وی خاطرنشان کرد: در این برنامه‌ها کودکان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفتند و کتاب‌های مناسب آنها به راه‌های مختلف معرفی و مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ برنامه در کتابخانه‌ها برگزار شد، گفت: سه برنامه شب شعر در محافل استان با حضور شاعران شاخص، ۱۵۰ نشست‌ کتاب‌خوان با محوریت شخصیت، سیره و زندگی حضرت رسول الله(ص) و ۱۳۶جلسه مطالعاتی به صورت آنلاین در همه کتابخانه‌ها از برنامه‌های اجرا شده در این هفته بود.

زارعی از معرفی ۳۰۴ جلد کتاب‌ کتابخانه‌ها به صورت آنلاین در شبکه‌های مجازی خبر داد و ادامه داد: برگزاری ۶۵ مسابقه فرهنگی شامل مسابقات کتاب‌خوانی، روزنامه دیواری و ۱۵جلسه نقد کتاب و ۶۹ فعالیت مناسبتی با حضور افراد شاخص، از دیگر برنامه‌های اجرایی بوده است.

وی از برپایی ۲۵۰ نمایشگاه، شامل کتاب با موضوع حضرت رسول الله (ص)، و امام صادق (ع) و ۱۵ نشست نمایشنامه‌خوانی در استان خبر داد و افزود: کتابداران با توجه بیشتر به کودکان و نوجوانان به دلیل معصومیت وجودی‌ و داشتن شرایط ایده‌ال‌تری برای انس با پیامبر گرامی اسلام، ۲۵۰  ویژه برنامه متنوع شامل قصه‌گویی، نقاشی، کتاب‌خوانی، ساخت کاردستی و روزنامه دیواری با موضوع هفته وحدت برپا کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اظهار داشت: ۲۴۰ محتوا در صفحات مجازی با (هشتگ های اختصاصی) تولید و در صفحات کتابخانه‌ها منتشر شده است.

زارعی خاطرنشان کرد: همزمانی هفته وحدت با ایام هفته کتاب فرصتی است برای همه ما که با تعمق در کتاب الهی و کتب برجسته دیگر که راه درک و فهم بهتر پیام حضرت محمد(ص) را برای ما فراهم می‌کند، از فلسفه وجود دین اسلام آگاه‌تر شویم.

وی عنوان کرد: استمرار امور فرهنگی در هر شرایطی یکی از لازمه‌های تعمیق اصول و مبانی دین اسلام و البته شناخت پیامبر گرامی حضرت محمد(ص) است تا هر فردی به تناسب خود پیام خداوند را دریافت و در زندگی خود به کار گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان افزود: بعثت نبی مکرم اسلام از این رو بود که الگو و اسوه بی بدیلی که رفتار و کردار الهی در وجود مبارک ایشان متبلور است، به انسان شناسانده شود تا بهتر بتواند به مقام والای خود که ظرفیتش در وجود او گنجانده شده، دست یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =