برنامه بزرگداشت روز ۲۵ آبان اصفهان برگزار نمی‌شود

اصفهان- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه‌های جمعی و میدانی مناسبت روز ۲۵ آبان در این استان برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی  احمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران ۲۵ آبان اصفهان را روز حماسه و ایثار اصفهان برشمرد و افزود: از آن جایی که نمی‌توان نسبت به این روز مهم غفلت ورزید از طریق رسانه‌ها، صدا و سیما و فصای مجازی برنامه‌ها را با شعار محوری اصفهان شهر شهیدان نام آور به پیش خواهیم برد.

وی با اشاره به علت نامگذاری ۲۵ آبان به عنوان روز حماسه ایثار، تصریح کرد: سال ۶۱ حادثه عظیمی رخ داد و ۳۷۰ شهید در یک روز در اصفهان تشییع شدند از این رو هنوز به صورت کامل به زوایای روز حماسه و ایثار پرداخته نشده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه تاکنون در بزرگداشت این روز اقدام شاخصی صورت نگرفته است، بیان کرد: شهرداری طی دوره‌های مختلف اقدامات متعددی برای گرامیداشت این روز انجام داد اما در سرفصل بودجه در دوره‌های مختلف اقدامی صورت نگرفته است.

وی اظهارکرد: در جهت ثبت و بزرگداشت روز ۲۵ آبان همگان باید تلاش کنند، همچنین نقش دفاع مقدس در اصفهان در این روز باید مشخص شود.

احمدی با بیان اینکه باید از ۲۵ آبان و نقش اصفهان در دفاع مقدس، دفاع از حرم و امنیت به آن پرداخته شود، خاطرنشان کرد: پیام بزرگداشت ۲۵ آبان این است که اصفهانی‌ها از مسیر ولایت و شهدا فاصله نمی‌گیرند همچنین تبلیغات گسترده رسانه‌های بیگانه مردم را از مسیر خود گمراه نمی‌کند.

ضرورت گرامیداشت ۲۵ آبان در اشکال مختلف 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان با بیان اینکه در آستانه چهل سالگی دفاع مقدس هستیم، گفت: باید در شرایط کرونا برنامه‌های روز حماسه و ایثار به صورت فیزیکی و فضای مجازی اجرایی شود.

سردار مجتبی شیروانیان ۲۵ آبان را برای اصفهان روز خاصی دانست و گفت: باید این روز به اشکال مختلف گرامی داشته شود و اقتدار کنونی نظام جمهوری اسلامی به رخ جهانیان کشیده شود.

وی بیان کرد: برگزاری نشست های همروایی عملیات محرم، نشست غنی سازی درس آشنایی با دفاع مقدس، اختتامیه جشنواره کتابخوانی دفاع مقدس، فعالیت گسترده در فضای مجازی و سلسله نشست‌های مجازی تبیین نقش زنان در ادبیات دفاع مقدس از اهم برنامه‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت بزرگداشت ۲۵ آبان است.

حرکات موتوری از محله های پرشهید به سمت میدان امام (ره) و سپس گلستان شهدا، نصب یادواره شهدا، حضور در کنار خانواده شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشکیل هزار قرارگاه حافظان سلامت از دوازدهم آبان در جهت کمک به وزارت بهداشت از دیگر برنامه‌های روز حماسه و ایثار اصفهان است.

استان اصفهان بیش از ۲۳ هزار شهید و ۵۰ هزار جانباز و سه هزار و ۵۵۵ آزاده تقدیم انقلاب و نظام کرده است.

در استان اصفهان یکهزار و ۲۰۰ نفر جانباز بالای ۷۰ درصد، ۲۵۷ جانباز آسیب نخاعی، سه هزار آزاده، ۱۹۵ شهید مدافع حرم، ۲۷ شهید حریم امنیت و ۵۰ هزار جانباز جنگ تحمیلی تحت حمایت اداره کل بنیاد شهید هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها