امام جمعه شهرکرد: ارتباط مدرسه و حوزه علمیه تقویت شود

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اهمیت تقویت بحث ارتباط بین خانه، مدرسه و مسجد گفت: ارتباط بین مدرسه و مسجد ضعیف است و باید این ارتباط تقویت شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز سه‌شنبه در ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا که بسیاری از فعالیت‌های علمی و آموزشی تعطیل شده است، افزود: مدیران مدارس و دست‌اندرکاران شبکه مجازی به خصوص شبکه شاد باید دانش‌آموزان را با مسجد آشنا کنند.

وی اظهار داشت: با استفاده از شبکه شاد باید خلاهای موجود در بین دانش‌آموزان را پر کرد و زمینه ارتباط با حوزه علمیه و مساجد را که خیلی ضعیف است، تقویت کرد تا دانش‌آموازن حضور طلبه ، امام جماعت و حضور روحانیون را در بین خودشان حس کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد گفت: در حوزه توسعه ارتباط بین مدرسه و مسجد، برنامه‌ریزی خاصی انجام نشده و این ارتباط ضعیف است.

وی اظهار داشت: در شرایط شیوع کرونا، دانش‌آموزان به دلیل فاصله گرفتن از مدرسه و جمع دوستان و آشنایان، احساس خلا می‌کنند که باید این خلاها در جمع خانوادگی تامین شود تا بتوان از آسیب‌های احتمالی که در انتظار جوانان و نوجوانان است، جلوگیری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با اشاره به فعالیت شبکه شاد اظهار داشت: بُعد معنوی، دینی و ایمانی دانش‌آموزان باید در این شبکه تقویت شود.

به گفته وی، در این شبکه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که  دانش‌آموزان احساس خلا نکند و تصور کنند که در فضای مدرسه هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه با تقدیر از توجه نماینده ولی فقیه در استان به نظام تعلیم و تربیت، گفت: فعالیت آموزش و پرورش و حوزه علمیه در راستای ارائه آموزش و تربیت انسان است.

فرحنار قائدامینی افزود: در سالجاری که فعالیت‌های آموزشی به سمت شبکه شاد رفته است، تمام فعالیت‌های آموزشی و تربیتی در مدارس و کلاس‌های درس در این فضا انجام می‌شود که برای توسعه مسایل دینی و تربیتی در این شبکه از ظرفیت طلاب  و همچنین  نماینده ولی فقیه استفاده شده است.

وی با اشاره به جذب ۱۷ طلبه وظیفه در سال تحصیلی جدید و ۱۴ طلبه وظیفه در سال تحصیلی گذشته، گفت: از این ظرفیت برای مربی پرورشی در مدارس و همچنین درس‌های علوم و معارف اسلامی استفاده می‌شود.

قائدامینی اظهار داشت: هیات اندیشه‌ورز در استان برای توسعه  فعالیت‌های دینی و تربیتی با حضور علما، روحانیون و همکاران فرهنگی صاحب‌نظر در علوم و معارف اسلامی تشکیل و برنامه گروه هیات اندیشه‌ورز قرآن، عترت و نماز نیز در شبکه شاد بارگذاری شده است.

وی، از افزایش ارتباط موثر با اداره کل قرآن عترت و نماز و  عضویت استان در گروه پنج نفره تولید محتوا برای کانال شبکه شاد خبر داد و گفت:برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و همچنین دوره‌های آموزشی در شبکه شاد برای دانش‌آموزان و اولیاء آنها اجرا شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت:تولید محتوای الکترونیکی و آموزشی برای فضای مجازی و فعال ساختن پویش‌های مختلف از جمله پویش هر خانه یک مسجد و هر خانه یک هیات و تریبون‌های آزاداندیشی از دیگر برنامه‌های تربیتی این اداره کل در سالجاری بوده است.

وی با اشاره به اهمیت بحث تقویت مبانی دینی از مقطع پیش دبستانی و مهدهای کودک، گفت: چهارمحال و بختیاری نخستین استانی بود که محتوای آموزشی برای این گروه سنی تهیه و تدوین کرد.
قائدامینی اظهار داشت:۲ جلد کتاب با عنوان زمزمه آسمانی خاص نوآموزان پیش دبستانی در استان تهیه و دفتر کتاب سازمان پژوهش مجوز چاپ را صادر کرده است.

به گزارش ایرنا، نزدیک به ۲۱۰ هزار دانش آموز چهارمحال و بختیاری در استان مشغول فراگیری علم و دانش هستند و با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیشترین ساعات مدرسه محوری آنها به حضور در شبکه شاد تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =