رسیدگی به پرونده فرار مالیاتی هزار میلیارد ریالی در گلستان و چند خبر کوتاه

گرگان - ایرنا - رسیدگی به پرونده فرار مالیاتی هزار میلیارد ریالی، آغاز اهدای ۱۰ هزار بسته غذایی، بهداشتی و آموزشی به خانواده‌های نیازمند، برگزاری مانور سنجش آمادگی دستگاه‌های امدادرسان بندرترکمن و دعوت پنج بانوی استان به اردوی تیم ملی کبدی ساحلی از جمله اخبار کوتاه روز سه‌‍‌شنبه گلستان است.

رییس کل دادگستری گلستان از آغاز رسیدگی به پرونده فرار مالیاتی هزار میلیارد ریالی سه متهم در این استان خبر داد و گفت: متهمان با استفاده از صد کارت‌ بازرگانی اجاره‌ای در مدت یکسال نقشه فرار مالیاتی خود را طراحی کردند.

هادی هاشمیان اظهار داشت: متهم اصلی پرونده برای افراد بی‌بضاعت کارت بازرگانی می‌گرفت و در ازای پرداخت ۲ تا ۵ میلیون ریال، کارت‌ها را از آنان گرفته با آن ها اقدام به واردات و صادرات کالا می‌کرد.

وی همچنین از سفر ۲ روزه رییس دیوان عالی کشور به این استان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته خبر داد.

**
اهدای ۱۰ هزار بسته غذایی، بهداشتی و آموزشی توسط سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های گلستان به خانواده های نیازمند آغاز شد.

**

رییس جمعیت هلال احمر بندرترکمن گفت: با نزدیک شدن به فصل سرما و آغاز بارندگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و لزوم آمادگی دستگاه های امدادرسان، مانور "لحظه صفر" با حضور دستگاه های عضو شورای مدیریت بحران شهرستان بندرترکمن به همراه امکانات و تجهیزات لازم برگزار شد.

هدف از اجرای این مانور سنجش ارزیابی و میزان آمادگی و امکانات دستگاه های امدادرسان به منظور پاسخگویی مناسب در زمان حادثه و افزایش هماهنگی دستگاه ها اعلام شد.

**

زهرا عباسی، مژگان زارع، طاهره تیرگر، زهرا معصوم آبادی و صدیقه جعفری از گلستان به اردوی تیم ملی کبدی ساحلی زنان فراخوانده شدند.

افراد منتخب به ششمین دوره بازی های آسیایی چین ۲۰۲۱ اعزام خواهند شد.

**

همزمان با برپایی بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جهوری اسلامی ایران (۲۴ تا ۲۹ آبان) برنامه "هر شب یک کتاب، یک نویسنده" به صورت مجازی در گلستان برگزار می شود.

**

شهردار گرگان از تشکیل سامانه بی‌واسطه روابط اقتصادی در زمینه صادرات و واردات مواد غذایی میان دو کشور ایران و چین خبر داد و گفت: دولت چین به منظور ایجاد ارتباط بی‌واسطه میان صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات غذایی ۲ کشور، یک بستر آنلاین راه اندازی کرده است.

شهرهای گرگان و گوانگجو در ایران و چین پیمان خواهر خواندگی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =