فعالیت کارگاه تولید اکسیژن با ۱۰۰ درصد توان در ایلام

ایلام - ایرنا - تولید اکسیژن یکی از نیازهای ضروری و حیاتی در درمان بیماران مبتلا به کرونا بوده به طوری که برخی از بیماران به دلیل درگیر شدن ریه‌هایشان نیاز به تنفس مصنوعی دارند و از این رو تامین اکسیژن مورد نیاز آنان روند درمان بیماران را تسریع و بسیاری را از مرگ نجات می‌دهد.

به گزارش ایرنا، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام امروز سه شنبه با حضور جمعی از خبرنگاران تور خبری جهت بازدید از واحد تولیدی اکسیژن ساز مستقر در شهرک صنعتی ایلام برگزار و خبرنگاران از نزدیک در جریان‌ تولید این واحد تولیدی قرار گرفتند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام در بازدید از واحد تولیدی اکسیژن ساژ مانشت مهر ایلام در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به وضعیت اعلام شده طی روزهای گذشته در مورد کمبود گاز اکسیژن در مراکز درمانی استان، با همکاری بازرسی کل استان هماهنگی های لازم با واحد تولیدی اکسیژن ساز مانشت مهر ایلام فعال در شهرک صنعتی ایلام انجام شد و با رفع مشکلات اولیه فعالیت تولید اکسیژن در این واحد ۲ برابر افزایش یافته است.

رضا محمدرحیمی افزود: هم اکنون کارگاه تولید اکسیژن ساز مانشت مهر ایلام برای پاسخگویی به نیاز بیماران کرونایی با همه توان در حال فعالیت و توانسته است بخش زیادی از اکسیژن مورد نیاز بیمارستان و بیماران کرونایی را در این کارگاه تولید کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون مشکلی در تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی در استان وجود ندارد، تاکید کرد: این واحد تولیدی قبل از ایام شیوع ویروس کرونا با ظرفیت ۲۵ درصدی فعال بود که با رفع مشکلات اولیه و تلاش شبانه روزی عوامل این واحد تولیدی روزانه ۵۰۰ کپسول ۴۰ لیتری تولید و در اختیار نهادهای ذیربط قرار می دهد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت ایلام ادامه داد: این روند طی برنامه ریزی مناسب، بر حسب نیاز بیمارستان های استان ادامه خواهد داشت.

مدیر واحد تولیدی اکسیژن ساز مانشت مهر ایلام نیز در این بازدید گفت: با تهیه و تامین مایع اکسیژن از عسلویه به استان فعالیت این واحد تولیدی در این ایام که نیاز مبرم به اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی است، ۲ برابر افزایش یافته است.

حبیب الله باقری افزود: با تهیه و تامین اکسیژن مایع، ظرفیت تولید یک و نیم برابر افزایش یافته و مشکل تامین اکسیژن تمامی بیمارستان های استان رفع شده است.

وی در خصوص تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران زمینه ای چون آسم، سرطانی، ریوی و افراد جانباز گفت: در مدت فعالیت این واحد تولیدی اکسیژن مورد نیاز این قشر از بیماران رایگان در اختیار آنها قرار داده شده است.

باقری تاکید کرد: این واحد تولیدی حوزه شمالی استان تا مهران را برای اکسیژن پوشش می دهد و ۱۵ نفر نیرو در این واحد مشغول به‌کار هستند.
 
وی یادآور شد: این واحد تنها واحد فعال استان است که انتظار داریم مطالبات آن به روز پرداخت شود تا نقدینگی داشته و از لحاظ کپسول کمبود نداشته باشیم.

مدیر واحد تولیدی مانشت مهر ایلام اضافه کرد: ممکن است خط تولید با مشکلاتی مواجه شود در این صورت باید کپسول اضافه وجود داشته باشد و در خصوص لجستیک حمل و نقل گاز مایع ، هم برای حمل و هم برگشت با کمبود روبه رو نباشیم.

بر اساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرستان‌های ایلام، چرداول و ایوان در وضعیت سیاه، شهرستان‌های دهلران، آبدانان، دره‌شهر، بدره، مهران، ملکشاهی، سیروان و هلیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =