هشدار کاربران عراقی درباره توطئه سعودی - صهیونیستی

بغداد - ایرنا - یک رسانه عراقی با اشاره به قصد عربستان برای سرمایه گذاری در عراق، از هشدار کاربران عراقی درخصوص وجود توطئه ای سعودی - صهیونیستی علیه کشورشان خبر داد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی «العهد» عراق در گزارش امروز (سه شنبه) خود با اشاره به سفر اخیر هیات وزاری سعودی به عراق و دیدار با شماری از مقامات عراقی برای تقویت روابط دو جانبه و اجرایی کردن توافقنامه های امضا شده بین دو کشور در راستای مقدمه چینی برای دیدار سران سعودی و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق نوشت: عربستان در صدد سرمایه گذاری در طرح های کشاورزی و پرورش احشام و طیور در بیابان های استان های الانبار در غرب تا استان المثنی در جنوب عراق است. این دو استان به طور مستقیم در مرز شمالی و شمال شرقی عربستان قرار دارد.

این گزارش می افزاید، جریان های عراقی تاکنون درباره اعطای هزاران هکتار از بیابان های عراق به عربستان و پیامدهای منفی آن برای عراق به علت سیاست های سابق خصمانه عربستان در قبال این کشور و نیز تهدیدات امنیتی بسیار خطرناک از جانب رژیم سعودی که سوابق بی شماری در ضربه زدن به امنیت و ثبات عراق دارد، هشدار داده اند.

به گفته شبکه تلویزیونی «العهد»، این همان امری است که هشدار مداوم کاربران عراقی در شبکه های اجتماعی را نیز به همراه داشته است و آنها از وجود توطئه ای سعودی - صهیونیستی خبر می دهد.

شبکه العهد در همین رابطه توییت های تعدادی از کاربران عراقی را منتشر کرده و گفت: یک کاربر عراقی به نام «علی عبدالصاحب الجبوری» نوشته است که "سرمایه گذاری عربستان، خرابکاری است. ما مخالفت خود را با سیاست دولت ابراز می داریم".

کاربری دیگری به نام «حسان بکان» نیز به نوبه خود نوشت: هیات سعودی عنصر نامطلوب است و اجازه سرمایه گذاری در یک وجب از صحرای السماوه به آن داده نخواهد شد و از ترفندهای آنها بحذر باشید زیرا توطئه ای سعودی - صهیونیستی است.

«I.B.T» دیگر کاربر عراقی است که مخالف سرمایه گذاری عربستان در عراق بوده و در توییتر خود نوشته است: اولا اقتصاد عراق و خاک عراق نباید تحت تصرف کشورهای دشمن و دمدمی مزاج باشد که حاکمیت کشورها را محترم نمی شمارد. اقتصاد عراق و سرمایه گذاری باید از جانب کشورهای پیشرفته باشد و کشورهایی که خصومتی با عراق ندارند.

یک کاربر دیگر به نام «راصد» هم نوشته است: تیم ترور در بغداد جایی ندارد. ۱۷ سال می گذرد و ما از آنها چیزی جز خودروهای بمبگذاری شده و عاملان انتحاری و فتواهای تکفیری ندیده ایم.

کاربری به نام «تُقی الحُسینی» نیز در صفحه خود در توییتر نوشت: یک توطئه سعودی جدید در قبال عراق و مردم آن در جریان است. توطئه سرمایه گذاری چیزی جز کارهای اطلاعاتی و فتنه انگیزی نیست.

«ابومرتضی» دیگر کاربر عراقی است که نوشته است: عربستان در ایجاد و حمایت مالی از داعش سهیم بود. آیا می توانید خون شهیدان بی گناه را فراموش کنید ...همه چیز را با عربستان متوقف کنید.

این درحالی است که شمار زیادی از شیوخ و سادات کربلای معلی نیز بهره برداری از اراضی عراق به بهانه توافقنامه های جدیدی با عربستان را محکوم کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان