کتاب "قلب ایرانی" پروفسور اوکادا ایران شناس ژاپنی به چاپ دوم رسید

تهران- ایرنا- کتاب "قلب ایرانی: عشق من، کشور شعر و سخن" به زبان ژاپنی، اثر پروفسور «امیکو اوکادا» ایران شناس شهیر ژاپنی توسط انتشارات "جین بون شوکان" ویرایش و برای نوبت دوم به چاپ رسید.

به گزارش ایرنا، رایزنی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن روز سه شنبه گزارش کرد خانم پروفسور اوکادا با دعوت و هماهنگی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به منظور سخنرانی، ملاقات با برخی شخصیت های ایرانی و همچنین حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب در سال ۱۳۹۶به تهران سفر کرد و پس از بازگشت، خاطرات خود از این سفر و دوره های مختلف حضور در ایران از جمله دوران دانشجویی را در قالب این کتاب به رشته تحریر در آورد.
 پروفسور اوکادا که فارغ التحصیل دانشگاه تهران است بیش از ۵۰ سال از عمر خود را در ایران و ژاپن در مطالعات ایران شناسی صرف کرد و ده ها کتاب و مقاله را با عناوین مختلف به چاپ رساند و نیز شاگردانی را در این زمینه و همچنین زبان و ادبیات فارسی تربیت کرد.

پروفسور «امیکو اوکادا» ایران شناس شهیر ژاپنی 

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن نیز در نوروز سال ۱۳۹۷ با حضور تعداد زیادی از ایرانیان و علاقه مندان ژاپنی ضمن ساخت نماهنگی از وی و اهداء لوح تقدیر از این شخصیت برجسته ایران شناس تجلیل کرد و اخیرا نیز سمینار مجازی رایزنی فرهنگی با عنوان "شعر و ادبیات فارسی از نگاه ایران شناس برجسته ژاپنی" با سخنان و ارائه پروفسور اوکادا برگزار شد.
وی در سال ۱۳۹۸ نیز تعداد زیادی از کتب حوزه مطالعات ایران شناسی، اسلام شناسی و زبان فارسی کتابخانه شخصی خود را به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن اهداء کرد که در بخش جداگانه ای در محل رایزنی فرهنگی در توکیو پایتخت ژاپن در اختیار علاقه مندان قرار دارد.

انتشارات جین بون شوکان این کتاب را منتشر و در حال حاضر با قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ ین در بازار کتاب ژاپن در دسترس علاقه مندان و محققان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha