واکسن آنفلوآنزا به ۸۰ سالمند آسایشگاه مهریز تزریق شد و سه خبر کوتاه از یزد

یزد- ایرنا- تزریق واکسن آنفلوآنزا به ۸۰ سالمند آسایشگاه مهریز، تخریب ۲ ساختمان غیرقانونی در این شهرستان ، اهدای ۱۰۰ میلیون ریال هزینه سالگرد جوان یزدی برای آزادی زندانیان و سامانه سینا جریان روان اطلاعات را در نظام مهندسی ساختمان فراهم می کند از جمله خبرهای روز سه شنبه استان یزد است.

سرپرست اداره بهزیستی مهریز گفت: به ۸۰ نفر از سالمندان آسایشگاه این شهرستان در برابر ویروس آنفلوآنزا واکسن تزریق شد.

رضا زارع روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واکسن این افراد با همکاری شبکه بهداشت و درمان و به موقع انجام شد.

وی ادامه داد: پیشگیری از بیماری سالمندان به خصوص در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا از جمله اولویت های این نهاد حمایتی است.

همچنین فرماندار مهریز ۱۰ آبان ماه جاری به ایرنا گفته بود: سالمندان  شهرستان هشت ماه است که به خاطر کرونا در قرنطینه هستند و برای ارایه خدمات بهتر به آنها به همکاری خیران نیاز است .

رضا زارع زاده مهریزی با اشاره به اینکه برای تامین نیازهای اولیه مورد نیاز بهداشتی و رفاهی سالمندان باید خیران، مسوولان این مجموعه را یاری دهند افزود: افراد خیر با هر توان مالی کمک‌های خود را برای تامین نیازهای آسایشگاه به شماره کارت صادرات آسایشگاه  ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۰۶۴۲۹۷ و شماره حساب ۰۱۰۰۶۶۲۸۱۲۰۰۵ واریز کنند.

 همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( سه شنبه ) گفت: با فوت ۴۵۳ بیمار دیگر از مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار  افراد متوفی قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۰ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۳۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد  سه هزار و ۸۸ نفر نیاز به بستری در بیمارستان داشتند  و با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۰۳ هزار و ۲۸۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۰ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۵۸۴ نفر از افراد بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۰۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز  است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

مهریز 

به گفته رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز ۲ ساختمان نگهبانی که در منطقه « تنگ حوضکی» دهستان تنگچنار بخش مرکزی این شهرستان به صورت غیرقانونی احداث شده بود ، طبق مقررات تخریب شد.

سیدعلی باقری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از همکاری مردم افزود: در راستای مبارزه با زمین‌خواری با پیگیری واحد حقوقی و یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه رفع تصرف اراضی ساختمانی صورت گرفت.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از دخل و تصرف و سودجویی از اراضی منابع طبیعی، گروه های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی ملی را تحت نظر دارند و به محض مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف عرصه‌ها با متخلفان برخورد می کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه حمایت‌های قانونی دستگاه قضایی در حراست از اراضی ملی بسیار مهم است یادآور شد: در حال حاضر تعامل بسیار خوبی وجود دارد، امیدواریم با مشارکت هرچه بیشتر مردم و همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی شاهد دست‌اندازی کمتری به عرصه‌های طبیعی باشیم.

باقری افزود: این اراضی به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و در راستای اجرای طرح برخورد با متصرفان اراضی ملی رفع تصرف شد.

وی از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

ییلاقی بودن دهستان‌های مهریز موجب حضور زمین‌خواران برای تصرف اراضی ملی شده و  بخش مرکزی شامل دهستان‌ های میانکوه ، ارنان ، تنگچنار ، بهادران و خورمیزات است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و حدود ۳۵ درصد جمعیت آن در روستاها زندگی می کنند.

یزد 

به گفته مدیر ستاد دیه استان یزد خانواده مرحوم « حامد منتظری سانیچ» هزینه ۱۰۰ میلیون ریال مراسم برگزاری سالگرد او را به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی اختصاص دادند.

اسلام افشون امروز در گفت و گو با ایرنا افزود: خانواده آن مرحوم علت این عمل را پیشگیری از شیوع کرونا و آرامش روح آن مرحوم،تسلی بازماندگان و بازگشت زندانیان به آغوش خانواده ذکر کردند.

وی هفتم اّبان ماه‌جاری به ایرنا گفته بود: برای آزادی ۲۱۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمدمالی به هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال کمک های مردمی نیاز است.

افشون  افزود: بیشترین مددجویان مالی شامل بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته، مهریه و نفقه، دیه ناشی از تصادف  رانندگی و حادثه کار هستند.

استان یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد .

یزد 

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: سامانه یکپارچه با عنوان «سینا» جریان روان اطلاعات بین بخش های مختلف این نهاد را فراهم می کند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی این سازمان ، علی اصغر زحمتکش با اشاره به مزیت های سامانه نسبت به سامانه های قبلی اظهار کرد: سامانه سینا فرایندهای ۵۴ گانه ارایه شده در ۱۳ سامانه مجزا در نظام مهندسی را به صورت تجمیع شده و با کیفیت بهتر در اختیار مهندسان قرار می دهد.
وی با بیان اینکه معماری و ساختار این سامانه ها به گونه ای است که یکپارچگی و جامعیت اطلاعات سطح سازمان را فراهم می کند، افزود:  این سامانه به گونه ای توسعه می یابد که تمامی منابع اطلاعاتی سازمان یکپارچگی خود را حفظ کرده طوری که اجرای ماموریت های سازمان با سهولت و کیفیت بهتری ارایه می شود.
زحمتکش با اشاره به برخی دیگر از مزیت های سامانه سینا خاطرنشان کرد: کاهش هزینه ها، دسترسی بهتر و سریعتر به داده ها، افزایش شفافیت، بهبود هماهنگی بین بخشی، استاندارد سازی فرایندهای کاری و تسهیل در توسعه خدمات بخشی از مزایای سامانه یادشده است.
وی عنوان کرد: این سامانه به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از وب سرویس قابلیت اتصال به ارگان های دیگر از قبیل شهرداری، شرکت گاز، مسکن و شهرسازی و حتی دیگر سامانه های کاربردی سازمان مانند سامانه نوسا و اتوماسیون اداری را دارد.
 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد افزود: سامانه سینا نقش مهمی در تکریم ارباب رجوع دارد و باعث می شود تا مهندسان  با صرف زمان کمتری خدمات مورد نظر خود را از سازمان دریافت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha