واکسن آنفلوآنزا به ۸۰ سالمند آسایشگاه مهریز تزریق شد و سه خبر کوتاه از یزد

یزد- ایرنا- تزریق واکسن آنفلوآنزا به ۸۰ سالمند آسایشگاه مهریز، تخریب ۲ ساختمان غیرقانونی در این شهرستان ، اهدای ۱۰۰ میلیون ریال هزینه سالگرد جوان یزدی برای آزادی زندانیان و سامانه سینا جریان روان اطلاعات را در نظام مهندسی ساختمان فراهم می کند از جمله خبرهای روز سه شنبه استان یزد است.

سرپرست اداره بهزیستی مهریز گفت: به ۸۰ نفر از سالمندان آسایشگاه این شهرستان در برابر ویروس آنفلوآنزا واکسن تزریق شد.

رضا زارع روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واکسن این افراد با همکاری شبکه بهداشت و درمان و به موقع انجام شد.

وی ادامه داد: پیشگیری از بیماری سالمندان به خصوص در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا از جمله اولویت های این نهاد حمایتی است.

همچنین فرماندار مهریز ۱۰ آبان ماه جاری به ایرنا گفته بود: سالمندان  شهرستان هشت ماه است که به خاطر کرونا در قرنطینه هستند و برای ارایه خدمات بهتر به آنها به همکاری خیران نیاز است .

رضا زارع زاده مهریزی با اشاره به اینکه برای تامین نیازهای اولیه مورد نیاز بهداشتی و رفاهی سالمندان باید خیران، مسوولان این مجموعه را یاری دهند افزود: افراد خیر با هر توان مالی کمک‌های خود را برای تامین نیازهای آسایشگاه به شماره کارت صادرات آسایشگاه  ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۰۶۴۲۹۷ و شماره حساب ۰۱۰۰۶۶۲۸۱۲۰۰۵ واریز کنند.

 همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( سه شنبه ) گفت: با فوت ۴۵۳ بیمار دیگر از مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار  افراد متوفی قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۰ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۳۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد  سه هزار و ۸۸ نفر نیاز به بستری در بیمارستان داشتند  و با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۰۳ هزار و ۲۸۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۰ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۵۸۴ نفر از افراد بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۰۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز  است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

مهریز 

به گفته رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز ۲ ساختمان نگهبانی که در منطقه « تنگ حوضکی» دهستان تنگچنار بخش مرکزی این شهرستان به صورت غیرقانونی احداث شده بود ، طبق مقررات تخریب شد.

سیدعلی باقری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از همکاری مردم افزود: در راستای مبارزه با زمین‌خواری با پیگیری واحد حقوقی و یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه رفع تصرف اراضی ساختمانی صورت گرفت.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از دخل و تصرف و سودجویی از اراضی منابع طبیعی، گروه های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی ملی را تحت نظر دارند و به محض مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف عرصه‌ها با متخلفان برخورد می کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه حمایت‌های قانونی دستگاه قضایی در حراست از اراضی ملی بسیار مهم است یادآور شد: در حال حاضر تعامل بسیار خوبی وجود دارد، امیدواریم با مشارکت هرچه بیشتر مردم و همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی شاهد دست‌اندازی کمتری به عرصه‌های طبیعی باشیم.

باقری افزود: این اراضی به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و در راستای اجرای طرح برخورد با متصرفان اراضی ملی رفع تصرف شد.

وی از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

ییلاقی بودن دهستان‌های مهریز موجب حضور زمین‌خواران برای تصرف اراضی ملی شده و  بخش مرکزی شامل دهستان‌ های میانکوه ، ارنان ، تنگچنار ، بهادران و خورمیزات است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و حدود ۳۵ درصد جمعیت آن در روستاها زندگی می کنند.

یزد 

به گفته مدیر ستاد دیه استان یزد خانواده مرحوم « حامد منتظری سانیچ» هزینه ۱۰۰ میلیون ریال مراسم برگزاری سالگرد او را به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی اختصاص دادند.

اسلام افشون امروز در گفت و گو با ایرنا افزود: خانواده آن مرحوم علت این عمل را پیشگیری از شیوع کرونا و آرامش روح آن مرحوم،تسلی بازماندگان و بازگشت زندانیان به آغوش خانواده ذکر کردند.

وی هفتم اّبان ماه‌جاری به ایرنا گفته بود: برای آزادی ۲۱۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمدمالی به هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال کمک های مردمی نیاز است.

افشون  افزود: بیشترین مددجویان مالی شامل بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته، مهریه و نفقه، دیه ناشی از تصادف  رانندگی و حادثه کار هستند.

استان یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد .

یزد 

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: سامانه یکپارچه با عنوان «سینا» جریان روان اطلاعات بین بخش های مختلف این نهاد را فراهم می کند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی این سازمان ، علی اصغر زحمتکش با اشاره به مزیت های سامانه نسبت به سامانه های قبلی اظهار کرد: سامانه سینا فرایندهای ۵۴ گانه ارایه شده در ۱۳ سامانه مجزا در نظام مهندسی را به صورت تجمیع شده و با کیفیت بهتر در اختیار مهندسان قرار می دهد.
وی با بیان اینکه معماری و ساختار این سامانه ها به گونه ای است که یکپارچگی و جامعیت اطلاعات سطح سازمان را فراهم می کند، افزود:  این سامانه به گونه ای توسعه می یابد که تمامی منابع اطلاعاتی سازمان یکپارچگی خود را حفظ کرده طوری که اجرای ماموریت های سازمان با سهولت و کیفیت بهتری ارایه می شود.
زحمتکش با اشاره به برخی دیگر از مزیت های سامانه سینا خاطرنشان کرد: کاهش هزینه ها، دسترسی بهتر و سریعتر به داده ها، افزایش شفافیت، بهبود هماهنگی بین بخشی، استاندارد سازی فرایندهای کاری و تسهیل در توسعه خدمات بخشی از مزایای سامانه یادشده است.
وی عنوان کرد: این سامانه به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از وب سرویس قابلیت اتصال به ارگان های دیگر از قبیل شهرداری، شرکت گاز، مسکن و شهرسازی و حتی دیگر سامانه های کاربردی سازمان مانند سامانه نوسا و اتوماسیون اداری را دارد.
 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد افزود: سامانه سینا نقش مهمی در تکریم ارباب رجوع دارد و باعث می شود تا مهندسان  با صرف زمان کمتری خدمات مورد نظر خود را از سازمان دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =