زمینه تبدیل زنجان به مرکز لجستیک شمالغرب کشور فراهم می‌شود

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: گام‌های اولیه برای تبدیل این استان به عنوان مرکز لجستیک شمالغرب کشور برداشته شده است.

فتح الله حقیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین و همچنین جاده‌های ارتباطی سلطانیه - قیدار - همدان و زنجان - بیجار - همدان که اعتبار آن تخصیص یافته است در واقع پایه اولیه و اصلی مرکز لجستیکی شدن زنجان فراهم می شود.

وی اظهار داشت: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر به زنجان (مرداد امسال) مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین، تخصیص دادند تا عملیات اجرایی این پروژه مهم و تاثیرگذار تا پایان سال به اتمام برسد.

استاندار زنجان با بیان اینکه موضوع ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین از برنامه های سفر مقام معظم رهبری به زنجان بود، تاکید کرد: ما به عنوان سرباز ایشان بر خود تکلیف می دانیم که این پروژه را به سرانجام رسانده و در موعد مقرر (تا پایان امسال) افتتاح و مورد بهره برداری قرار دهیم.

حقیقی افزود: با اجرای این پروژه در حقیقت ظرفیت حمل بار در مسیر کریدور شرق به غرب کشور سالانه بیش از هفت میلیون تن افزایش خواهد یافت و زمان سفر از تهران به زنجان و بالعکس، بیش از یک ساعت کاهش پیدا خواهد کرد که این نه فقط برای زنجان بلکه برای استان های همجوار نیز مفید و حائز اهمیت بسیار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، ۲ خطه کردن راه‌آهن زنجان - قزوین، یکی از پروژه‌های مهم و اولویت‌دار زنجان است که عملیات اجرایی آن از سال ۸۳ آغاز و کارگاه آن پس از مدتی وقفه، فعال و پیشتر ۸۰ میلیارد تومان نیز از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور برای اتمام این پروژه، کارسازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha