۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۴:۵۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84104788
۱ نفر

برچسب‌ها

 صلحبانان روسی در قره باغ مستقر می شوند

مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که صلحبانان این کشور به منظور تحقق آتش بس بر اساس توافقنامه امضا شده بین مسکو ، ایروان و باکو در امتداد خطوط حائل در منطقه قره باغ مستقر می شوند.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه بامداد روز سه شنبه در بیانیه ای یادآورشد که  مقرهای دیده بانی روسیه در امتداد خطوط حائل در منطقه قره باغ و تا امتداد دالان لاچین (متصل کننده قره باغ به ارمنستان) مستقر می شوند.

در این بیانیه آمده است : به منظور کنترل رعایت توافقنامه آتش بس بین طرف های مناقشه قره باغ، استقرار مقرهای دیده بانی در امتداد خطوط حائل در منطقه قره باغ تا دالان لاچین پیش بینی شده است.

 وزارت دفاع روسیه در ادامه بیانیه خود افزود : برای مدیریت عملیات صلحبانی در قره باغ، در نزدیکی شهر استپاناکرت (خانکندی مرکز قره باغ)، مقر فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه مستقر خواهد شد.

بیانیه وزارت دفاع روسیه ادامه داد که  روسیه با هواپیمای حمل و نقل نظامی حافظ صلح ،  ۴۷۰ قطعه تجهیزات نظامی را به منطقه قره باغ اعزام کرد.

بر این اساس ،‌برای کنترل آتش بس و درگیری ها در منطقه درگیری قره باغ ، یک گروه صلحبان فدراسیون روسیه شامل حدود دو هزار سرباز ، ۹۰  زره پوش ، ۳۸۰ واحد خودرو و تجهیزات ویژه انتقال داده شد.

 «الهام علی اف» رییس جمهوری آذربایجان، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان و «ولادیمیرپوتین» رییس جمهوری روسیه بیانیه ای را مبنی بر اعلام آتش بس کامل و رفع تمام خصومت ها در منطقه درگیری قره باغ از ابتدای بامداد ۱۰ نوامبر (امروز سه شنبه) به وقت مسکو امضا کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha