حجت الاسلام و المسلمین سعیدی :‌ افراط گرایان دینی اسلام ناب محمدی را هدف قرار دادند

تهران- ایرنا- حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی - سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: پدیده افراط گرایی دینی وهابیت، داعش و القاعده و تشیع انگلیسی همانند دو لبه قیچی، اسلام ناب محمدی را هدف قرار داده اند.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از پایگاه خبری سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی در جلسه ای که به صورت ویدئو کنفرانس و با شرکت روسای عقیدتی سیاسی سراسر کشور برگزار شد با اشاره به زمان شناسی، جریان شناسی و دشمن شناسی به تفاوت دوران رهبری امام خمینی (ره) با دوران رهبری آیت الله خامنه ای پرداخت و افزود: اولین تفاوت ها در جنس و ماهیت تهدید و جنگ در دوران امام خمینی و دوران حاضر است.

وی با اشاره به اینکه دوران رهبری امام همزمان با جنگ تحمیلی بود، گفت: رهبر معظم انقلاب در زمامداری خود با 8 جنگ مواجه شده که خارج از حوزه سرزمینی ما بود؛ اما نتایج و تحولات آن، مستقیم و غیرمستقیم بر جمهوری اسلامی تأثیر داشت.

رئیس سازمان عقیدتی - سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا ، مدیریت و درایت رهبری را در مواجهه با این جنگ ها هوشمندانه و مدبرانه عنوان کرد و افزود: مثلا عملکرد معظم له در جنگ 33 روزه لبنان که آغازگر تنش ها برای ایجاد خاورمیانه جدید در منطقه بود، باعث شد که تحولات آنطور که مد نظر آمریکا و اسرائیل در منطقه بود پیش نرود.

سعیدی تفاوت دیگر دوران امام با حال حاضر را حوزه جنگ تمدنی برشمرد و گفت: در دوران حاضر، دشمن جنگ تمدنی را به داخل حوزه اسلام آورده و با محوریت کشورهایی نظیر عربستان و با پول کشورهای اسلامی جنگی را به راه انداخته و با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب برغم خساراتی که دشمن به نیروهای مسلح برخی کشورهای مسلمان نظیر سوریه ، عراق و یمن وارد کرد اما نتوانست به اهداف خود در منطقه دست یابد و امروز یکی از چالش های اساسی آمریکا و اذناب آن چگونگی برون رفت از این گرفتاری است.

وی موضوع دیگر در تفاوت دوران حضرت امام با عصر حاضر را تحول در فن آوری ارتباطات اعلام و تصریح کرد: این هم یکی از دلایل و متغیرهایی است که نمی توان عصر امام را با عصر حاضر مقایسه کرد. الان یک جوان در گوشی همراه خود با یک جهان در گوشه خانه ارتباط دارد و همه چیز را می بیند و می داند.

وی افزود: تحول در متغیر نیازمند تحول در ابزار نیز هست؛ یعنی ما هم باید در مقابل این حجم از فناوری برنامه های خود را ارائه کنیم البته گاهی برخی مطرح می کنند آیا دین پاسخگوی هجمه های فرهنگی اعتقادی و سیاسی دستگاه های تبلیغاتی غرب هست؟ باید گفت بله. در تاریخ بسیار نمونه داریم که پیامبران و ائمه یک تنه جلوی این هجمه ها قرار گرفته اند.

سعیدی نمونه بعدی تفاوت این دو دوران را پدیده افراط گرایی به نام دین بر شمرد و افزود: یک طرف به نام اهل سنت، وهابیت، داعش و القاعده را به وجود می آورد و طرف دیگر تشیع انگلیسی است که چهره زشت و نامطلوبی از شیعه را به تصویر می کشد و این دو مانند دو لبه قیچی، اسلام ناب محمدی را هدف قرار داده اند.

رئیس دفتر عقیدتی - سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: یکی از مهم ترین تفاوت ها بین این دو دوران، تغییر و تحول در یاران امام است و اگر ما به این موضوع مهم توجه نکنیم قطعاً ضربه خواهیم خورد. این تغییر، تغییر در فکر و رفتار و عمل است و همانند تغییراتی است که در یاران پیامبر بعد از ایشان به وجود آمد و موجب شد تا برخی از صحابه جلوی امام زمان خود یعنی امیرالمؤمنین علی(ع) قرار گیرند.

وی افزود: با بررسی و مقایسه دوران حاضر با دوران امیر المؤمنین می توان این موضوع را دریافت که مشکل ایشان دشمن خارجی نبوده بلکه مشکل از دشمنان و نفوذهای داخلی است. باید این متغیرها در مباحث مد نظر قرار گیرد و گر نه عملکرد ما متناسب با وضعیت روز جامعه نخواهد بود.

سعیدی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد ناجا در چنین شرایطی گفت: بار عظیمی از وظایف بر دوش نیروی انتظامی است و تحمل این بار ایمانی سلمان گونه می خواهد تا کسی در نیروی انتظامی با این همه هجمه و انحراف فکری و اعتقادی که توسط دشمن پمپاژ می شود، نلغزد و به درستی انجام وظیفه نماید و این نقش سازمان عقیدتی - سیاسی ناجا را نشان می دهد که از نظر فکری و اعتقادی وظایف خود را به خوبی انجام داده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی - سیاسی ناجا نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد این سازمان در حوزه های مختلف فرهنگی، دینی، اعتقادی، تبلیغی، سیاسی و اجتماعی گفت : نتایج و پیشرفت های حاصله در سازمان عقیدتی - سیاسی ناجا مرهون تلاش های همکاران ناجا و هم افزایی معاونان و مدیران این سازمان با معاونان و مدیران دفتر عقیدتی- سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح است.

برپایه این گزارش سازمان عقیدتی - سیاسی ناجا در حوزه اشراف حائز بالاترین امتیاز در بین سایر سازمان های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح کشور شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =