۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۲
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 84104645
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دومین موج بارشی سرد آبان در راه اردبیل است

اردبیل - ایرنا- دومین موج از سلسله بارش های پاییزی آبان ماه امسال از عصر سه‌شنبه در اردبیل و پهنه گسترده‌ای از این استان فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بارش‌های این موج ابتدا به خاطر همراهی با جریان‌های بطور نسبی گرم جنوبی در دشت‌ها و جلگه‌ها به شکل باران و در بلندی‌های بالای ۱۸۰۰ متر به صورت برف انتظار می‌رود.

از اوایل چهارشنبه با لغزش توده هوای سرد و سنگین مستقر در عرض‌های شمالی دمای هوا در شمالغرب و کرانه غربی خزر بویژه منطقه اردبیل بطور چشمگیر کاهش یافته و رفته رفته بارش به شکل برف به دامنه‌های کم ارتفاع و بعضی از دشت‌های بلند نیز کشیده می‌شود.       

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با استناد به اطلاعیه هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر آغاز ناپایداری‌ها به شکل برف و باران از سه‌شنبه تا جمعه آینده به ساکنان تمام نقاط این استان هشدار داد.

فرهاد عبدالعلی‌پور به خبرنگار ایرنا گفت: باتوجه به شدت باران و احتمال سیلاب بویژه طی روز سه‌شنبه توصیه می‌شود شهروندان از قرارگیری در حواشی و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند.   

وی همچنین رعایت احتیاط هنگام رانندگی در جاده‌ها به خاطر لغزندگی براثر برف و یخبندان و یا کاهش دید افقی براثر مه ، کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و دیگر مکان‌های حساس به سرما، پرهیز از خوابیدن در درون خودروها با بخاری روشن و شیشه‌های بسته و جمع‌آوری فرآورده‌های کشاورزی را از جمله این موارد دانست.

ساکنان پهنه گسترده‌ای از استان اردبیل طی شنبه گذشته شاهد بارش باران و کاهش دما بودند. کمینه دمای اردبیل و بسیاری از شهرستان‌های سردسیر این استان در پی توقف بارندگی و صافی آسمان در سپیده دم دوشنبه به زیر صفر رفت.

طی سال‌های معمول بارش برف و استقرار هوای سرد در منطقه سردسیر اردبیل از ابتدای آبان ماه امکان دارد.

      

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha