فرماندار: مراکز درمانی پاکدشت با ۲۲ میلیارد تومان اعتبار تجهیز شد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: دو بیمارستان و مراکز درمانی شهرستان با اختصاص ۲۲ میلیارد تومان اعتبار تجهیز شد.

هادی تمهیدی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونا که درمحل فرمانداری پاکدشت برگزار شد اظهار کرد: با همت و پشتیبانی دولت تدبیر و امید و همراهی مسوولان استانداری تهران، با اختصاص ۲۲ میلیارد تومان اعتبار یک دستگاه اکسیژن‌ساز با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال برای بیمارستان زعیم، خرید۷۰ دستگاه رایانه، تجهیزات رختشویخانه، ساختمان پیش‌ساخته نصب دستگاه ام آر آی، ساختمان پیش ساخته آزمایشگاه، دستگاه CR ویژه رادیولوژی پرتابل، تخت‌های CCU و ICU، ست اورولوژی، دستگاه شوک قلبی و دستگاه مانیتورینگ خریداری و در اختیار بیمارستان‌های شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: راه اندازی بخش ICU، اضافه شدن ۱۰ تخت ویژه بیمارستانی و احداث بخش MRI بیمارستان شهدای پاکدشت از جمله اقدامات صورت گرفته با استفاده از اعتبارات اختصاص یافته است.
وی همچنین از احداث مرکز جامع سلامت در شهرک مسکن مهر امام رضا(ع)خبر داد و افزود: در راستای اقدامات پیشگیرانه و از محل اعتبارات ارزش افزوده در اختیار فرمانداری ، مرکز جامع سلامت در مسکن مهر امام رضا با ۸ هزار واحد مسکونی و جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفراحداث می‌شود.
وی افزود: این مجتمع مسکونی فاقد هر گونه امکانات بهداشتی و درمانی است.
تمهیدی به اعمال محدودیت و برخی ممنوعیت ها در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: با شیوع فزاینده کرونا در هفته‌های اخیر و بر اساس مصوبات ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا به منظور مقابله و کاهش روند نزولی ویروس کرونا، اقدامات لازم با همکاری تمامی دستگاه ها و نهادهای اجرایی در سطح شهرستان صورت گرفته است.
وی و گفت: در حوزه درمان، دو بیمارستان زعیم و شهدای پاکدشت با تمام ظرفیت و همکاری مراکز و خانه های بهداشت، اقدامات خوبی در جهت کنترل و درمان بیماران علیرغم برخی کمبودها و مشکلات انجام داده‌اند.
فرماندار پاکدشت افزود: خستگی کادر درمان و کمبود نیروی متخصص و پرستار موجب شده تا نیروهای جهادی و خیرین همچون قبل پای کار آمده و بخشی از وظایف از جمله تامین اقلام غذایی را به عهده گرفته تا باری از دوش این افراد برداشته شود.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که از دیروز تا امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۴۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۵۷۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۹۲ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.
دکتر سیماسادات لاری افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =