استاندار خراسان جنوبی: هیچ پروژه عام‌المنفعه‌ نباید متوقف شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ پروژه عام‌المنفعه‌ای نباید در استان متوقف شود تا مردم بتوانند به زودی از منافع آن بهره‌مند شوند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در جلسه کاری معاون و مدیران کل معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی استان را طی ۲ سال گذشته بسیار مطلوب خواند و اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه‌ها با قوت و قدرت ادامه می‌یابد.

وی بر لزوم نظارت فنی و تخصصی بر اجرای پروژه‌های عمرانی تاکید کرد و افزود: نظارت فنی و تخصصی باید توسط کارشناسان و متخصصان زبده و کاربلد مرتبط صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت اعتباری شهرداری‌های استان، پیشنهادات و راهکارهایی را به منظور ایجاد اعتبارات دائمی و پایدار برای شهرداری‌ها ارائه کرد.

وی به کمیسیون ماده ۱۰۰ و وظایف آن نیز اشاره و تصریح کرد: باید با نظارت کامل بر عملکرد آن در همه مناطق استان، از ساخت و سازهای خارج از چارچوب و توسعه‌های غیرقانونی جلوگیری شود.

ملانوری، ورودی و خروجی شهرها و روستاهای استان را در ایجاد نشاط اجتماعی و رفاهی شهروندان موثر خواند و تاکید کرد: در اجرای مبلمان شهری و فضاسازی‌ها باید از نظرات کارشناسی اهل فن استفاده شود.

وی تبادل تجربیات بین شهرداران را در این زمینه موثر دانست و گفت: شهرداران می‌توانند طی نشست‌هایی با همتایان خود در مناطق مختلف استان از اطلاعات و تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی اظهار داشت: بهره‌برداری از ظرفیت شهرداران استان‌های همجوار از طریق سفر به این مناطق نیز می‌تواند راهکاری برای ارتقای سطح دانش و اطلاعات شهرداران باشد.

وی با اشاره به حوزه گسترده معاونت عمرانی و تعدد پروژه‌های این مجموعه در دفاتر مختلف، استمرار نشست‌ها و بررسی موردی موضوعات مرتبط با هر دفتر را خواستار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این نشست به تشریح اقدامات و برنامه‌های حوزه کاری خود پرداخت و از طرح‌ها و پروژه‌هایی گفت که طی ۲ سال گذشته در دستور کار مجموعه قرار گرفته و با جدیت دنبال شده است.

سید کمال الدین میرجعفریان از تاثیر مثبت پروژه‌های عمرانی بر مباحث اقتصادی استان نیز گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =