پیش فروش داروی درمان کرونا روشی برای کلاهبرداری است

کرمانشاه- ایرنا- رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: پیش فروش داروی درمان کرونا، روشی برای کلاهبرداری از هموطنان بوده و اکنون هیچ‌گونه پیش‌فروشی برای داروی کرونا وجود ندارد.

سرهنگ‌ «علی عباسی‌کسانی» روز دوشنبه به ایرنا افزود: در پی انتشار خبر بررسی تولید داروی کرونا در سازمان غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، شاهد انجام تبلیغات گسترده با مضمون فروش و پیش فروش این دارو در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی هستیم.

او گفت: مجرمان سایبری با این ادعا که خریدار باید بخشی از وجه سفارش دارو و هزینه ارسال را برای ثبت سفارش پرداخت کند، مبالغی را دریافت و در ادامه پاسخگوی شهروندان نیستند.

سرهنگ کسانی ادامه داد: شهروندان گرامی از اعتماد به منابع خبری نامعتبر خودداری کرده و اخبار مربوطه را از منابع رسمی از قبیل صدا و سیما و خبرگزاری‌های معتبر دنبال نمایند.

او با بیان اینکه تبلیغ و فروش دارو در فضای‌مجازی ممنوع است، خاطرنشان کرد: شهروندان اقلام دارویی و بهداشتی را از داروخانه‌ها یا مراکز بهداشتی تهیه کنند.

داروی ساخته شده در کرمانشاه در درمان کرونا موثر است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌، ‌درمانی کرمانشاه، گفت: براساس مستندات ارایه شده، داروی پروفسور مصطفایی دارویی خوب و موثر در درمان کرونا است ولی نمی‌توان به عنوان درمان قطعی کرونا این دارو را معرفی کرد.

دکتر «قباد محمدی» به ایرنا افزود: در برخی از رسانه‌ها به نقل از اینجانب برای داروی MAB۹۸ از عنوان داروی قطعی کرونا استفاده شده که چنین موضوعی صحت ندارد.

او گفت: دارویی که دکتر مصطفایی بر روی آن کار کرده و آزمایش‌های بالینی را نیز انجام داده است، در درمان بیماری کرونا کمک کننده و موثر بوده ولی درمان قطعی کرونا محسوب نمی‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌، ‌درمانی کرمانشاه در ادامه گفت: برای صدور مجوز این دارو، مدارک لازم به سازمان غذا و دارو ارسال شده و احتمالا ظرف ۲ هفته آینده مجوز آن صادر شود.

محمدی افزود: همچنین برای داروهای گیاهی دیگر نیز که کمک کننده در درمان بیماری هستند از جمله سه داروی دیگر در سازمان غذا و دارو مجوز صادر شده و این داروها نیز در نوبت طرح در کمیسیون مربوطه در سازمان غذا و دارو است.

کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان ۱۳ کرمانشاهی را گرفت و هم اکنون هزار و ۲۰۱ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.