بخشداران خدمات نظام در روستاها را بیان کنند

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر ارتباط مستمر و اخلاق‌مدارانه بخشداران با مردم گفت: از بخشداران توقع می‌رود با نظارت، نظم و پیگیری جدی امور جایگاه حاکمیت در بخش‌ها را ارتقا دهند.

به گزارش ایرنا؛ «حسین خوش‌اقبال» عصردوشنبه در نشست وبیناری با بخشداران استان کرمانشاه با اشاره به کاهش سطح اعتبارات عمرانی در روستاها و بخش‌ها تاکید کرد: لازم است بخشداران با برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت نظارت بیشتری برکار دهیاری ها داشته تا اعتبارات به شکل بهینه صرف شود.

وی با اشاره به لزوم تغییر الگوی ایجاد اشتغال در روستاها به بخشدارن توصیه کرد که از ظرفیت بنیادهای فعال در مناطق محروم در کارآفرینی بهره بگیرند و از ظرفیت نهادهای غیر دولتی بیشتر استفاده کنند. 

خوش‌اقبال بر بیان خدمات نظام در روستاها به ویژه در بخش‌های زیرساختی و عمرانی تاکید کرد و افزود: خدمات ارایه شده در روستاها و بخش‌ها را رسا و بلند بگویید چرا که موجب امیدواری مردم می‌شود.

استان کرمانشاه با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۴ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.