مدیرکل ورزش و جوانان کرمان : هیات های ورزشی نگاه عمیقی به آموزش داشته باشند

کرمان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: هیات های ورزشی استان نگاه عمیقی به مقوله آموزش در حوزه خود داشته باشند و در این راستا از ظرفیت های غنی مراکز علمی و دانشگاهی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا ، میثم پاریزی روز دوشنبه در مجمع انتخابات رئیس هیات جودو استان کرمان افزود: امروز مرکز متعدد دانشگاهی در حوزه تربیت بدنی و ورزش در استان کرمان فعالیت دارند و دانشگاه شهید باهنر کرمان با اساتید مجرب و دانش آموختگان پر توان به عنوان سرآمد می تواند به ارتقای رشته های ورزشی کمک کند.

وی تصریح کرد: برنامه‌هایی که از سوی روسای هیات‌های ورزشی در مجامع انتخاباتی ارائه می‌شود،  از سوی معاونین ورزش این اداره کل به دقت رصد و پیگیری شود تا بتوانیم پیشرفت کمی و کیفی رشته ورزشی را  به طور ملموس شاهد باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به وسعت و ظرفیت های انسانی این استان تاکید کرد: هیات های ورزشی استان تمرکز زدایی را سرلوحه کار خود قرار دهند و تنها به فعالیت در شهر کرمان نپردازند.

وی ادامه داد: رئیس هیات ورزشی  باید نگاهش به مجموعه اش نگاه استانی باشد و فعالیت‌های حوزه شهرستان کرمان را به هیات شهرستان تفویض کند و خود را محدود به یک سالن ورزشی، برگزاری مسابقات و کلاس‌های آموزشی شهر کرمان نکند.

پاریزی با بیان اینکه ورزش جودو در ۱۳ شهرستان استان کرمان فعال است تصریح کرد: این امکان وجود دارد تا  شهرستان‌های بیشتری را در این رشته ورزشی فعال کنیم و اعتقاد داریم کمیت تضمین کننده کیفیت است و باید ورزشکاران زیادی را جذب کنیم تا از دل آن‌ها قهرمانان بیشتری بیرون بیایند.

وی تاکید کرد: مجامع هیات های ورزشی استان کرمان بدون دخالت اداره ورزش و جوانان و عادلانه برگزار می شود و منتخبان پس از رای گیری باید پاسخگو باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان اظهار داشت: در این استان شرکت های معدنی و صنعتی زیادی فعالیت دارند که گردش مالی بالایی در آنها است، اما  صنعت وظیفه اش ورزش نیست، بلکه وظیفه تولید را دارد.

وی با بیان اینکه بحث ورزش مسئولیت اجتماعی صنایع استان است افزود: این مسئولیت اجتماعی در حوزه‌های مختلف باید به افراد متخصص کار واگذار شود.

انتخابات رییس هیات جودو استان کرمان با حضور آرش میر اسماعیلی رییس فدراسیون جودو در محل تالار پاریز کرمان برگزار شد و امیر محمدی با کسب اکثریت آرا به مدت چهار سال رییس هیات جودو استان کرمان انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =